„Stop agresji na drodze”. Kolejna akcja służb na ulicach Lublina

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
PARTNER SERWISU

W piątkowy wieczór na ulicach Lublina przeprowadzona została kolejna akcja pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze policji, żandarmerii wojskowej i straży miejskiej.

„Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Policjanci z lubelskiej drogówki objęli nadzorem te miejsca gdzie zwłaszcza młodzi ludzie pozwalają sobie na rozwijanie nadmiernej prędkości” – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny samochodów. Kontrole zazwyczaj kończyły się mandatami karnymi za prędkość i zły stan techniczny pojazdów.

Łącznie policjanci wypisali 44 mandaty karne, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali także 1 prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.