Akcja policji w OBI. Na widok funkcjonariusza zaczął uciekać, policjant użył tasera. Zatrzymany to 36-latek z Lublina

Policjant ruszył w pościg za złodziejem
Policjant ruszył w pościg za złodziejem | fot. KMP Lublin

Patrolowcy z Lublina szybko obezwładnili i zatrzymali 36-letniego sprawcę kradzieży w markecie budowlanym OBI. Mężczyzna próbował uciekać na widok umundurowanego funkcjonariusza. Konieczne było użycie tasera.

Kradł elektronarzędzia w OBI

W miniony weekend policjanci z 7. komisariatu zostali wezwani na interwencje do marketu budowlanego OBI przy ul. Orkana w Lublinie. Ze zgłoszenia ochrony wynikało, iż doszło tam do kradzieży elektronarzędzi. Miało to być już drugie przestępstwo dokonane przez tego samego mężczyznę. W obu przypadkach sprawca zdołał uciec. Łączne straty oszacowano na blisko 4 tysiące złotych.

Skierowany na miejsce patrol ustalił przebieg wydarzeń. Jak ustalono, w okolicy sklepu złodziej pozostawił samochód. Podczas przeglądania monitoringu mężczyzna został zauważony przez ochronę w pobliżu marketu. Od razu wybiegł do niego umundurowany policjant. Gdy sprawca tylko zobaczył mundur, zaczął uciekać.

„Pomimo ostrzeżeń nie zamierzał się zatrzymać. Dlatego policjant w bezpiecznym miejscu podjął decyzję o użyciu tasera. Urządzenie spełniło swoje zadanie i 36-latek już po chwili był obezwładniony. Następnie trafił do policyjnej celi” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mieszkaniec Lublina usłyszał dwa zarzuty kradzieży na łączną sumę blisko 4 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Jak się okazało, część elektronarzędzi zdążył już wstawić do lombardu. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

NAGRANIE

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A gdzie kara dla tych paserow z lombardu? Przeciez to wlasnie lombardy najczedciej pomagaja zlidziejom w pozbywaniu sie kradzionych przedmiotow i jeszcze czerpia z tego zyski!