Start Lublin wygrywa na wyjeździe z Bakken Bears Aarhus

koszykarze

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin odnieśli pierwsze zwycięstwo w 2024 roku. W drugim styczniowym meczu na arenie międzynarodowej lubelska drużyna pokonała na wyjeździe duński Bakken Bears Aarhus. Dla czerwono-czarnych była to druga wygrana w obecnym sezonie rozgrywek European North Basketball League.

Czerwono-czarni pokazali charakter

Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Artura Gronka remisowali 25:25. Następnie „Startowcy” zbudowali niewielką zaliczkę punktową, ale na dużą przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem 48:43.

Po zmianie stron rywale wypracowali już nawet 17 oczek przewagi, ale lubelski zespół pokazał charakter i odrobił straty z nawiązką. Dzięki temu po końcowej syrenie mógł się cieszyć z triumfu dedykowanemu świętującemu urodziny trenerowi-asystentowi Marcinowi Woźniakowi.

MVP meczu w szeregach naszej ekipy został wybrany autor 16 punktów, dziewięciu zbiórek i trzech asyst – Jabril Durham. Natomiast po stronie miejscowych wyróżniono Deandre Pinckneya. Co ciekawe, to drugie zwycięstwo Polskiego Cukru Startu w Danii w aktualnej kampanii ENBL. W listopadzie lublinianie wygrali już w „kraju Hamleta” ze Svendborg Rabbits w stosunku 102:62.

koszykarze

– Zagraliśmy świetną drugą połowę i każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa. Kluczem była bardzo dobra obrona i zatrzymanie ofensywnych zbiórek rywali. Dzięki temu oraz determinacji i zespołowej grze mogliśmy gonić wynik, a następnie kontrolować ten mecz. Bakken Bears to lider tabeli duńskiej ekstraklasy i drużyna ograna w Europie, więc podnieśliśmy swoją samoocenę i czekamy na kolejne mecze – podsumował center Roman Szymański.

Następne spotkanie czeka czerwono-czarnych już w piątek, 19 stycznia. Wówczas zagrają na wyjeździe z Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut w 18. kolejce Orlen Basket Ligi. Początek konfrontacji na Podkarpaciu zaplanowano o godzinie 17:30.

Bakken Bears Aarhus – Polski Cukier Start Lublin: 91:98 (25:25, 23:18, 26:26, 17:29)

Bears: Pinckney 19, Parsons 14, Diouf 13, Knudsen 13, Jukic 10, Pedersen 9, Bowlin 7, Evans 6

Polski Cukier Start: Gabrić 22, Durham 16, O’Reilly 16, Benson 14, Put 10, Szymański 7, Wade 5, Pelczar 5, Karolak 3