Piesi i rowerzyści przestaną brodzić w błocie. Udało się znaleźć pieniądze na dokończenie budowy drogi pieszo-rowerowej

Droga pieszo-rowerowa w Parku Jana Pawła II
Droga pieszo-rowerowa w Parku Jana Pawła II | fot. Miasto Lublin

Chodzi o około 50-metrowy odcinek drogi pieszo-rowerowej w Parku Jana Pawła II w Lublinie. Miasto jeszcze w tym roku wybuduje brakujący odcinek drogi, a piesi i rowerzyści przestaną brodzić w błocie.

Dokończą budowę ścieżki w Parku Jana Pawła II

Mamy dobre wieści dla rowerzystów i pieszych, którzy korzystają ze ścieżki w Parku Jana Pawła II. Miasto jeszcze w tym roku wybuduje brakujący odcinek drogi pieszo-rowerowej pomiędzy osiedlami Świt i Łęgi. Jak wyjaśniają przedstawiciele ratusza, około 50-metrowa „przerwa” w trasie wynikała ze stanu własności działki.

„Na ostatniej sesji została przyjęta drobna zmiana w tegorocznym budżecie miasta, która pozwoli nam na wybudowanie brakującego odcinka drogi rowerowej w Parku Jana Pawła II. Do tej pory nie pozwalał nam na to stan własności działek” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

„Mieszkańców cieszy jeszcze bardziej, że udało się dojść do porozumienia i nasze buty, rowery i psy przestaną brodzić w błocie” – komentuje jeden z okolicznych mieszkańców.

Zobacz także: Drugie podejście do budowy ścieżki wzdłuż al. Warszawskiej. Miasto planuje wydać blisko 400 tys. zł za 900 metrów nowej ścieżki

ZDJĘCIA

Brakujący odcinek drogi pieszo-rowerowej w Parku Jana Pawła II w Lublinie
Brakujący odcinek drogi pieszo-rowerowej w Parku Jana Pawła II w Lublinie | fot. geoportal.lublin.eu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.