Reprezentacja lubelskich terytorialsów wywalczyła tytuł wicemistrza w Biegu na Orientację

2 Lubelska Brygada OT
fot. 2LBOT

Zawody odbyły się w dniach 16-18 kwietnia br. w Dusznikach Zdroju, a gospodarzem wydarzenia była 16 Dolnośląska Brygada OT.

Przebieg zawodów

Na starcie stawiło się w sumie 194 zawodników z 18 Brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze rywalizowali w trzech biegach: sprint, średniodystansowy oraz bieg sztafetowy. Każdy z zawodników miał przy sobie kompas i otrzymał mapę, którą mógł otworzyć dopiero kilka sekund przed startem. Nie znając wcześniej terenu, zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną na mapie trasę, meldując się w tzw. punktach kontrolnych za pomocą specjalnego chipa.

mapa, żołnierz, bieg na orientację
fot. 2LBOT

Lubelscy terytorialsi zaprezentowali wysoki poziom, choć warunki pogodowe nie sprzyjały, a leżący miejscami śnieg utrudniał pokonanie wyznaczonej trasy. Bilans sukcesów reprezentacji 2 LBOT to 12 medali indywidualnych, w tym 2 złote, 4 srebrne, 6 brązowych oraz złoto w sztafecie kobiet i srebro w kategorii seniorskiej.

bieg na orientację, żołnierz
fot. 2LBOT

Wyniki klasyfikacji generalnej

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, drugie miejsce 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, a na trzecim miejscu uplasowała się 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

żołnierz, bieg na orientację
fot. 2LBOT

Czym jest bieg na orientację?

Bieg na orientację to połączenie sprawności ruchowej z umiejętnością posługiwania się mapą, kompasem oraz prawidłowego odczytywania znaków kartograficznych. Mistrzostwa w Biegu na Orientację są jedną z wielu imprez sportowych organizowanych przez Wojska Obrony Terytorialnej, są doskonałą formą propagowania zdrowego stylu życia oraz inspiracją dla żołnierzy do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.