Ruszają prace projektowe nad ekspresówką z Puław do Radomia

PARTNER SERWISU

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w środę podpisała dwie umowy, które rozpoczną prace projektowe drogi ekspresowej od Puław przez Radom aż do granic woj. łódzkiego.

 

Projekt trasy S12 w województwie mazowieckim został podzielony na dwa odcinki. Pierwszy prowadzi od granicy województwa łódzkiego do węzła Radom Południe, a drugi od węzła Radom Południe do węzła Bronowice na obwodnicy Puław.

 

Wykonawcą dokumentacji projektowej dla pierwszego odcinka będzie konsorcjum, którego liderem jest firma Multiconsult Polska, które za swoje usługi otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4,894 mln zł. Prace nad drugą częścią S12 będzie prowadziło konsorcjum, którego liderem jest francuska firma Safege. Kontrakt dotyczący tej inwestycji jest warty 5,719 mln zł.

 

Na zrealizowanie zadania obie firmy mają 32 miesiące od dnia podpisania umowy, czyli do maja 2020 r.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.