Ruszyła budowa stacji paliw Orlen i restauracji McDonalds przy S19. Kierowcy skorzystają z nowych obiektów jeszcze w tym roku

Budowa stacji paliw Orlen na MOP Obroki przy S19
Budowa stacji paliw Orlen na MOP Obroki przy S19 | fot. Dominik Wąsik

Ruszyła budowa stacji paliw w dwóch Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) na drodze ekspresowej S19 – MOP Obroki Wschód i MOP Obroki Zachód. Równocześnie realizowana jest budowa restauracji McDonalds, która będzie dostępna wyłącznie dla kierowców jadących w kierunku Rzeszowa.

Orlen buduje stacje paliw przy S19

W marcu 2023 r. GDDKiA podpisała umowę z firmą Orlen na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Obroki na drodze ekspresowej S19 między węzłami Wilkołaz i Niedrzwica. Dzierżawca wybuduje na obydwu MOP-ach stacje paliw Orlen. Ponadto na MOP Obroki Zachód (kierunek Rzeszów) powstanie restauracja sieci McDonalds.

W marcu 2024 r. prace na MOP Obroki Wschód i MOP Obroki Zachód ruszyły. Okres dzierżawy wynosi 10 lat z możliwością jej przedłużenia. Na tych MOP-ach Orlen rozpoczął budowę stacji paliw z ofertą restauracyjną Stop Cafe 2.0. Równocześnie realizowana jest też budowa budynku pod restaurację McDonalds.

„Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Powierzchnia każdego z nowych pawilonów przekroczy 500 m kw. Do dyspozycji klientów będzie m.in.: punkt gastronomiczny i przestrzeń konsumpcyjna. Każda stacja będzie wyposażona w trzy dystrybutory MPD (paliwa PB oraz ON), po jednym dystrybutorze LPG, ON TIR, AdBlue, oraz kompresory i odkurzacze” – informuje zespół prasowy Orlen.

Nowe stacje paliw mają zostać udostępnione kierowcom najpóźniej jesienią 2024 r. Natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, restauracja McDonalds ma przyjąć pierwszych klientów jeszcze w wakacje. Na komentarz ws. budowy McDonalds czekamy na odpowiedź biura prasowego sieci.

Aktualizacja: Trwa budowa restauracji McDonalds przy S19 i rekrutacja pracowników. Kiedy otwarcie? [SZCZEGÓŁY]

ZDJĘCIA

Budowa stacji paliw Orlen na MOP Obroki przy S19
Budowa stacji paliw Orlen na MOP Obroki przy S19 | fot. Dominik Wąsik
Budowa stacji paliw Orlen na MOP Obroki przy S19
Budowa stacji paliw Orlen na MOP Obroki przy S19 | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.