Podpalił samochody dostawcze w bazie DHL. Policjanci zatrzymali podpalacza

Podpalił samochody dostawcze w bazie DHL w Lublinie | fot. KMP Lublin
PARTNER SERWISU

W czwartek policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podpalenie ośmiu samochodów firmy kurierskiej DHL. Straty oszacowano na blisko 140 tys. zł.

Do podpalenia doszło pod koniec lipca na terenie bazy kurierskiej DHL przy ul. Chemicznej w Lublinie [Pożar w bazie DHL Lublin]. Ogień na parkingu firmy kurierskiej pojawił się przed godz. 17.30. W wyniku pożaru spłonęły cztery busy, a kolejne cztery zostały uszkodzone.

Właściciel oszacował powstałe straty na kwotę blisko 140 tys. zł. Na miejscu zdarzenia pracowali także policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczali ślady. Doszło do podpalenia. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. butelkę z łatwopalną substancją.

Pracujący intensywnie nad ustaleniem personaliów podpalacza funkcjonariusze analizowali zebrane informacje, a także zapisy monitoringu. W czwartek mężczyzna został zatrzymany na terenie Krasnegostawu, w miejscu zamieszkania.

Śledczy znaleźli i zabezpieczyli też jego odzież, w którą ubrany był w chwili popełnienia tego przestępstwa. 27-latek został przewieziony do KMP w Lublinie i osadzony w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.