Lidl stawia przed kolejnymi sklepami w Lublinie stacje ładowania aut elektrycznych. Na razie korzystanie z nich jest darmowe

Stacja ładowania aut elektrycznych na parkingu Lidla przy al. Solidarności w Lublinie
Stacja ładowania aut elektrycznych na parkingu Lidla przy al. Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lidl jest w trakcie montażu stacji ładowania aut elektrycznych przed kolejnymi sklepami w Lublinie. W najbliższym czasie właściciele elektryków będą mogli za darmo naładować swój samochód przed 10 sklepami w naszym mieście. Szczegóły poniżej.

Lidl z kolejnymi stacjami ładowania aut elektrycznych w Lublinie

Jak już pisaliśmy [tu: Lidl wprowadza zmiany na sklepowych parkingach. Ucieszą się z niej posiadacze elektryków], Lidl jest w trakcie realizacji budowy swojej sieci stacji ładowania aut elektrycznych na sklepowych parkingach. Sieć dąży do tego, aby do 2025 r. wszystkie sklepy były wyposażone w ładowarki, tak by właściciele pojazdów elektrycznych mogli je naładować w trakcie zakupów.

Obecnie przy sklepach sieci Lidl w całej jest udostępnionych ok. 70 stacji ładowania – np. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Wrocławiu, Białymstoku, Łebie i Zakopanem. W Lublinie pierwsza ładowarka pojazdów elektrycznych stanęła przed sklepem Lidl przy ul. Zelwerowicza. Tam posiadacze elektryków mają do dyspozycji stację wyposażoną w 3 złącza ładowania (AC: Typ2, DC: CCS i DC: CHAdeMO).

Zainstalowane (lub znajdujące się w trakcie montażu) stacje ładowania pojazdów elektrycznych są zlokalizowane przed kolejnymi sklepami Lidl w Lublinie przy ulicy: Grabskiego, Dziewanny, Lwowskiej, Willowej, Diamentowej, Białkowskiej Góry, Węglarza, Koncertowej i al. Solidarności. Ich uruchomienie planowane jest w najbliższych tygodniach. To łącznie 10 z 14 sklepów działających w naszym mieście. Korzystanie ze stacji ładowania aut elektrycznych jest darmowe (na razie).

„Wprowadziliśmy stacje ładowania pojazdów elektrycznych, aby promować ekologiczne źródła dostarczania energii oraz by wspierać rozwój elektromobilności w Polsce. Ta usługa jest w tym momencie bezpłatna dla naszych klientów, jednak planujemy, aby docelowo była płatna. Rozpoczynamy serię testów różnych rozwiązań, aby wybrać optymalne. Docelowo wszystkie stacje będą wyposażone w terminale płatnicze” – mówi Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego sieci Lidl Polska.

Stacje wyposażone w 3 złącza (AC: Typ2, DC: CCS, DC: CHAdeMO) umożliwiają ładowanie dwóch samochodów w tym samym czasie (jednego na złączu AC i jednego na złączu DC). Stacje wyposażone w 2 złącza (DC CCS, DC CHAdeMO) lub 1 złącze (AC Typ2) umożliwiają ładowanie jednego samochodu w tym samym czasie. Aby skorzystać ze złącza AC, konieczny jest własny przewód ładowania. Stacje są czynne w godzinach otwarcia naszych sklepów.

ZDJĘCIA

Stacja ładowania aut elektrycznych na parkingu sklepu Lidl przy ul. Zelwerowicza w Lublinie
Stacja ładowania aut elektrycznych na parkingu sklepu Lidl przy ul. Zelwerowicza w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Budowa stacji ładowania aut elektrycznych na parkingu sklepu Lidl przy Dziewanny
Budowa stacji ładowania aut elektrycznych na parkingu sklepu Lidl przy Dziewanny | fot. Dominik Wąsik
Budowa stacji ładowania aut elektrycznych na parkingu sklepu Lidl przy Solidarności
Budowa stacji ładowania aut elektrycznych na parkingu sklepu Lidl przy Solidarności | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.