Pożar w bazie DHL Lublin. Ktoś podpalił samochody zaparkowane na placu

537902 142037932625628 909293454 n
Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock

Podpalenie to najbardziej prawdopodobny scenariusz niedzielnego pożaru pojazdów na terenie bazy firmy kurierskiej DHL przy ul. Chemicznej w Lublinie.

Pożar wybuchł w niedzielę o godz. 14.30 przy ul. Chemicznej w Lublinie. Ciężko było go nie zauważyć, ponieważ gęsty dym unosił się nad Bronowicami i Felinem. Okazało się, że płonęły tam samochody dostawcze na terenie firmy kurierskiej DHL.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej i policja. Strażacy szybko opanowali ogień. – Całkowitemu spaleniu uległy trzy samochody dostawcze, a cztery zostały uszkodzone poprzez nadpalenie – wyjaśnia Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ nikogo w chwili pożaru nie było na terenie bazy. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie. – Samochody, które płonęły, znajdowały się w różnych częściach parkingu – tłumaczy Szacoń.

Na miejscu policjanci znaleźli pojemnik z łatwopalną substancją. Trwa wyjaśniania dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 400 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.