Pożar w bazie DHL Lublin. Ktoś podpalił samochody zaparkowane na placu

Zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock

Podpalenie to najbardziej prawdopodobny scenariusz niedzielnego pożaru pojazdów na terenie bazy firmy kurierskiej DHL przy ul. Chemicznej w Lublinie.

Pożar wybuchł w niedzielę o godz. 14.30 przy ul. Chemicznej w Lublinie. Ciężko było go nie zauważyć, ponieważ gęsty dym unosił się nad Bronowicami i Felinem. Okazało się, że płonęły tam samochody dostawcze na terenie firmy kurierskiej DHL.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej i policja. Strażacy szybko opanowali ogień. – Całkowitemu spaleniu uległy trzy samochody dostawcze, a cztery zostały uszkodzone poprzez nadpalenie – wyjaśnia Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ nikogo w chwili pożaru nie było na terenie bazy. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie. – Samochody, które płonęły, znajdowały się w różnych częściach parkingu – tłumaczy Szacoń.

Na miejscu policjanci znaleźli pojemnik z łatwopalną substancją. Trwa wyjaśniania dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 400 tys. złotych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.