Od soboty zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną

Trwa układanie tymczasowej nawierzchni, którą pojadą samochody po zmianie organizacji ruchu | fot. Dominik Wąsik

Od soboty zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Ruch zostanie skierowany na nową jezdnię, a ciężarówki na objazd.

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu została zaplanowana na sobotni (15 września) wieczór. – Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż boiska, następie budowy nowej konstrukcji jezdni i łącznicy – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

– Ruch zostanie przeniesiony w obu kierunkach na nowobudowaną, północną jezdnię po stronie lubelskiego klubu jeździeckiego – zapowiada Kieliszek.

Jak będzie wyglądać nowa organizacja w praktyce?

– W praktyce będzie to oznaczać, że istniejące, tymczasowe skrzyżowanie ul. Krochmalnej z ul. Diamentową będzie funkcjonowało na identycznych zasadach, ale zmieni swoją lokalizację – wyjaśnia Kieliszek.

Od strony Czubów

Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką przejadą na nowobudowaną, północną jezdnie ul. Krochmalnej przewiązką, która funkcjonuje między tymże skrzyżowaniem a mostami nad Bystrzycą. Następnie na wysokości budowanych estakad relacje zostaną rozdzielone.

Na pasie na wprost zostaną ci jadący do ul. Diamentowej, z lewoskrętu będą korzystali ci jadący w kierunku Dworca PKP. Dalej objazd będzie prowadził ul. Ciepłą do ul. Betonowej. Ta ostatnia będzie funkcjonowała jako jednokierunkowa na odcinku między ul. Ciepłą a ul. Krochmalną.

Od strony dworca PKP

W odwrotnym kierunku, czyli od Dworca PKP w stronę ul. Jana Pawła II kierowcy będą skręcać w ul. Włościańską, którą dojadą do ul. Ciepłej a dalej do jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż LKJ. Ul. Włościańska tak samo jak ul. Betonowa będzie jednokierunkowa, z zachowaniem relacji od ul. Krochmalnej do ul. Ciepłej.

Zachowany zostanie zakaz skrętu dla jadących od strony Dworca PKP w kierunku dzielnicy Wrotków, czyli z ul. Ciepłej nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ul. Diamentowej. Tak jak obecnie z tego zakazu zwolnione będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

Od strony Wrotkowa

Jadący od strony wiaduktu kolejowego będą poruszali się łącznicą, z której będą mogli skręcić w prawo w ul. Ciepłą i kontynuować jazdę w stronę Dworca PKP lub jechać prosto w kierunku ul. Nadbystrzyckiej i ul. Jana Pawła II.

Ruch pieszy i rowerowy

– Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie lubelskiego klubu jeździeckiego. Ciągi częściowo są już wykonane z kruszywa i na tyle szerokie, że powinny pomieścić obie grupy użytkowników – dodaje Kieliszek.

Ciężarówki na objazd

Organizacja ruchu będzie dotyczyła wyłącznie pojazdów o masie do 3,5t oraz pojazdów komunikacji miejskiej. – Cięższe pojazdy zostaną skierowane w ul. Nabystrzycką i ul. Muzyczną – zapowiada Kieliszek.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca roku.

Mapa objazdówWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.