Od północy wypożyczysz Lubelski Rower Miejski. Ostatnie rowery na stacjach

Montaż rowerów miejskich w stacjach wypożyczalni | fot. czytelnik Sebastian

Tylko kilkanaście godzin dzieli nas od uruchomienia sezonu rowerów miejskich w Lublinie. W tym roku do dyspozycji użytkowników będzie 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów.

Mimo mrozów i leżącego śniegu Lubelski Rower Miejski ruszy bez opóźnień. Pierwsze jednoślady będzie można wypożyczyć chwilę po północy z 20 na 21 marca. W tym sezonie uruchomionych zostanie kolejnych 5 stacji rowerowych, które powstaną na stacjach PKN ORLEN przy al. Kraśnickiej, ul. Głębokiej, ul. Męczenników Majdanka, ul. Mełgiewskiej i al. Spółdzielczości Pracy.

Od nowego sezonu na swoje miejsce powrócą stacje ul. Wojciechowska/Szkoła i Rondo Gen. Leona Berbeckiego/Lidl. Wróci też stacja przy Krakowskim Przedmieściu, zostanie jednak uruchomiona bliżej ulicy Kapucyńskiej, naprzeciwko „Pedetu”.

Zasady korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z konta Lubelskiego Roweru Miejskiego lub dowolnego innego systemu Nextbike.

– Jednorazowa rejestracja w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego umożliwia korzystanie ze wszystkich systemów Nextbike w Polsce i na świecie – m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, czy Berlinie – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska.

W skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wchodzi 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych (dostępnych na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza) i 5 tandemów. Lubelskie Rowery Miejskie można wypożyczać w Lublinie i Świdniku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.