Konsultacje społeczne dotyczące projektu ogrodów społecznych dla mieszkańców

grafika konsultacje społeczne
fot. Miasto Lublin

Trwają konsultacje społeczne dotyczące miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców wspólnych ogrodów społecznych.

– Zakładanie ogrodów społecznych, czyli naturalnych, zielonych przestrzeni przez lokalne wspólnoty, staje sie coraz bardziej popularne i stanowi uzupełnienie oferty tradycyjnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mieszkankom i mieszkańcom Lublina również chcemy umożliwić tworzenie takich miejsc i wspólnie z nimi przygotować ich koncepcję. Zapraszam do udziału w trwających konsultacjach społecznych w tym temacie oraz w otwartym spotkaniu online – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Do kiedy trwają konsultacje społeczne?

Konsultacje społeczne trwają do 21 kwietnia. Uwagi i propozycje dotyczące tego, jak w Lublinie powinny funkcjonować ogrody społeczne, należy przesyłać na adres: [email protected].

Mieszkanki i mieszkańcy mogą wypowiedzieć się w kilku kwestiach: W jakim schemacie należy uruchomić takie ogrody w Lublinie? Jak powinno wyglądać wsparcie ze strony Miasta? Ile osób powinna liczyć grupa lokalna odpowiadająca za ogród? Jak ma wyglądać regulamin takiego ogrodu?

Spotkanie online

Dodatkowo 16 kwietnia (wtorek) o godz. 13.00 odbędzie się otwarte spotkanie online na platformie zoom z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie, odpowiedzialnym za program ogrodów społecznych w tym mieście. Spotkanie zostanie również nagrane i udostępnione dla osób, które nie będą mogły w nim uczestniczyć.

Wszystkie zainteresowane osoby, organizacje pozarządowe oraz Rady Dzielnic mogą zapoznać się z materiałami na stronie www.lublin.eu/ogrodyspoleczne, które prezentują, w jaki sposób ogrody społeczne są prowadzone w innych miastach.

Lubelski system ogrodów społecznych, po konsultacjach z mieszkankami i mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi i Radami Dzielnic, zostanie zaprezentowany na początku maja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.