Kolonia Pałecznica: Napadli pracownika stacji paliw. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Sprawcy brutalnego napadu na pracownika stacji paliw w Kolonii Pałecznica | fot. policja
PARTNER SERWISU

We wtorkowy wieczór, w szpitalu, zmarł mężczyzna pobity na stacji paliw w miejscowości Kolonia Pałecznica (gm. Niedźwiada).

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Dwóch mężczyzn wraz z towarzyszącą im kobietą udali się na teren jednej z wsi w gminie Niedźwiada. Jak ustalili policjanci tam włamali się do kontenera, skąd skradli butlę gazową. Później pod pozorem wymiany butli udali się do pobliskiej stacji paliw.

Sprawcy zaatakowali 58-letniego pracownika uderzając go drewnianym trzonkiem. Chwilę później uciekli kradnąc pieniądze w kwocie 140 złotych. Poszkodowanego znalazł przypadkowy klient wraz z drugim pracownikiem stacji. 58-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego z poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Kilka dni wystarczyło mundurowym by sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. 27-letni mieszkaniec gminy Ostrówek wpadł w ręce policji w Chełmie. 21-latek, mieszkaniec gminy Lubartów i towarzysząca mu 17-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego, zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny.

– Obaj mężczyźni wcześniej wchodzili już w konflikt z prawem, mają na swoim koncie m.in. przestępstwa przeciwko mieniu – informuje sierż. szt. Ewelina Skorupska z lubartowskiej policji.

Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt w postaci trzech miesięcy. Wobec kobiety zastosowany został dozór policji.

W środę rano ze szpitala przyszła smutna wiadomość. – Na wskutek odniesionych obrażeń głowy, mężczyzna późnym wieczorem zmarł w szpitalu – mówi sierż. szt. Ewelina Skorupska.

Sprawcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 140 zł warte ludzkie życie. Warto było niszczyć czyjeś drowie, zycie i swoją wolność za taką kwotę. Ludzie.

  2. Kara śmierci za taki czyn. Odebrali żonie męża a dzieciom ojca. A niby dlaczego oni mają żyć!!!!

  3. Za morderstwo? 15 lat pozbawienia wolności? Żona wraz z dziećmi dostali dożywocie bez wspaniałego męża i ojca. 15 lat za zabicie niemal gołymi rękoma? Czy oby na pewno to przewiduje kodeks karny dla tego typu zwyrodnialców?