Budżet Obywatelski Lublina 2019. Złożono 214 projektów

Ratusz miasta Lublin | fot. Dominik Wąsik
REKLAMA

O północy w niedzielę, 15 kwietnia, zakończyło się przyjmowanie drogą elektroniczną wniosków do V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie na rok 2019.

W tegorocznej 5. edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie, mieszkańcy naszego miasta złożyli 214 projektów, w tym 158 małych i 56 dużych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym ilość złożonych projektów wyniosła 157, a dwa lata wcześniej 171.

– Liczba zgłoszonych projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego jest dla mnie sygnałem, że dobrze przepracowaliśmy okres konsultacji społecznych regulaminu, co poskutkowało zwiększoną aktywnością mieszkańców. Przed nami proces szczegółowej oceny formalnej nadesłanych projektów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Do dyspozycji mieszkańców na realizację projektów zarezerwowano kwotę 15 milionów złotych. Wartość projektów gwarantowanych podniesiono do kwoty 175 000 zł dla każdej z dzielnic.

Jeżeli w wyniku głosowania na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt, do realizacji zostanie skierowany właśnie wniosek opiewający na maksymalnie 175 000 zł – pod warunkiem, że taki zostanie zgłoszony. W ubiegłym roku z tego rozwiązania skorzystało 8 dzielnic – mówi Anna Machocka z Biura Partycypacji Społecznej.

Weryfikacja wniosków

Pełną liczbę złożonych projektów poznamy pod koniec tygodnia. Następnie odbędzie się weryfikacji wniosków i praca zespołu oceniającego. Na początku czerwca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. – Autorzy i autorki będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania – wyjaśnia Machocka.

Głosowanie

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Wzorem lat ubiegłych głosować można w formie papierowej i elektronicznej. Głosowanie w formie papierowej odbywać się będzie osobiście. Osoby niepełnoletnie będą głosowały za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Głosować będzie można na dwa projekty małe i jeden duży.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.