Bezpieczne podróżowanie w ciąży. Porady dla przyszłych mam

PARTNER SERWISU

Gdy maluch w brzuchu rośnie jak na drożdżach, w głowach przyszłych mam narastają codzienne wątpliwości. Czy w trakcie ciąży można bezpiecznie podróżować samochodem? A co z pasami – zapinać je czy jednak nie? A może lepiej w ogóle zrezygnować z czterech kółek na rzecz innego środka transportu?

 

– Jechać, czy nie jechać? Zawsze, także w przypadku jeżdżenia samochodem w czasie ciąży, należy kierować się przede wszystkim swoim samopoczuciem i intuicją. Jeżeli czujemy się dobrze i lubimy jeździć samochodem, a brzuch nam w tym nie przeszkadza, nie ma powodu, żeby odkładać kluczyki do szuflady – twierdzi Ola Merecz, autorka bloga o podróżowaniu z dziećmi Merecz On The Go.

 

– Jeśli jednak nie mamy już ochoty siadać za kierownicą, nie zmuszajmy się. Jesteśmy przecież teraz w tym cudownym stanie, kiedy nam wiele wolno, i na pewno znajdzie się ktoś, kto wyręczy nas w naszych zadaniach. Pamiętajmy, u każdego ciąża przebiega inaczej, ba! Nawet ta sama kobieta może czuć się różnie w każdej kolejnej ciąży. Dlatego należy przede wszystkim postępować w zgodzie ze sobą w danej chwili – dodaje.

 

Dalsza część materiału na kolejnych stronach

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dobrze jest zaopatrzyć się w adapter do pasów – i w cale nie musi być to ten wszech obecny najdroższy. 😉