Żołnierz zaatakował siekierą żonę w ciąży. Dziecka nie udało się uratować, kobieta walczy o życie

siekiera
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w środowy wieczór w Lisowie (woj. mazowieckie). Żołnierz zaatakował siekierą żonę w ósmym miesiącu ciąży. Dziecka nie udało się uratować.

Do tragedii miało dojść w środę wieczorem w jednym z domów w Lisowie, w gminie Jedlińsk koło Radomia. Z relacji świadków wynika, że 34-letni mężczyzna odprowadził starszego syna do sąsiadów, po czym wrócił do mieszkania i zaatakował siekierą żonę, która była w ósmym miesiącu ciąży. Zadał jej kilka ciosów siekiera w głowę.

Po zajściu udał się do sąsiadki informując o zdarzeniu. Kobieta powiadomiła policję i pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu, w którym miało dojść do przestępstwa. Sprawę prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Stan kobiety jest bardzo ciężki ze względu na poważne obrażenia głowy. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, jednak nie udało się im uratować dziecka. Kobieta przeszła operację. Lekarze walczą o jej życie.

W chwili zdarzenia 34-latek był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających. Śledczy ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Źródło: Wyborcza Radom / Prokuratura Okręgowa w Warszawie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.