Zniszczona ulica w Lublinie doczeka się remontu. Ten ma być ekspresowy, bo nowy asfalt ma pojawić się w 90 dni

Ulica Wapienna przejdzie remont
Ulica Wapienna przejdzie remont | fot. geoportal.lublin.eu

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na remont kilometrowego odcinka ul. Wapiennej. Prace mają być przeprowadzone ekspresowo, bo wyłoniony wykonawca będzie miał zaledwie 90 dni na realizację prac.

Na ul. Wapiennej pojawi się asfalt

Remontem zostanie objęty odcinek ul. Wapiennej od posesji nr 15 do nr 87. Jezdnia będzie mieć szerokość 3 m, z lokalnymi poszerzeniami do 7 m.

Teraz Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie szuka firmy, która zaprojektuje i wykona remont tej ulicy. Projekt i wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu 90 dni od zawarcia umowy.

Na oferty zainteresowanych firm ZDiM czeka do 14 maja.

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Na takiej slamsowej ulicy ładowanie pieniędzy w nową drogę jest paradoksem ,kiedy ul Głęboka ,Nadbystrzycka wymagaja ,,modelingu,,.To uczęszczane ulice ,wizytówka miasta ,przy uczelniach .A na Głębokiej po lewej str można zeby stracić,krzywe chodniki ,brudno ,wiejsko.Moze władze zamiast samochodem przejdą się po śródmieściu i okolicznych ulicach.
  A okolice bazaru obokLecklerka to już PRL

 2. A ileż razy będą robione te projekty chyba ze trzy lata temu również był ogłoszony przetarg nawet coś było robione i dalej nic się nie dzieje teraz znowu nowy projekt, zanim zrobią to i lato się skończy i znowu nic się nie będzie działo

 3. KIEDY REMONT CHODNIKA I ULICY POGODNEJ OD HANKI ORDONÓWNEJ DO GRABSKIEGO…film Bareji można nagrać, „chodnik” to jeden cyrk a zamiast asfaltu dziura na dziurze.!!!

 4. A co z ulicą Kunickiego (zwłaszcza na odcinku od Zemborzyckiej do Stuffa)?

 5. Tylko ta ulica ….przecież w Lublinie jest drogowy dramat…ale najważniejsze ,że mamy nowego/starego lPrezydenta…..więc nic się nie zmieni w tej kwestii poza tym na na dzień dziecka będzie marsz LGBT ….może jednak idziemy w kierunku paranoi……jakoby ktoś miał wątpliwość na czele z panem Prezydentem to uprzejmie przypominam…., że najogólniej ulice w lbn są w tragicznym stanie …pójdę o krok dalej kilka dosłownie wymienię bo gdybym chciał wszystkie to byłby długo komentarz….a więc:
  Witosa, Solidarności, al. Warszawska, Głęboka, Sowińskiego,Chemiczna Kraśnicka……dodam,że od wielu lat są tylko doraźnie remontowane…. Wstyd miasto Wojewódzkie wstyd dla gospodarzy miasta…ale co tam …ważniejsze są inne sprawy.

 6. Ludzie kochani Kiedy wreszcie będzie remont ulicy kraśnickiej Przecież to jest wstyd nad wstydy bezpośrednia ulica gdzie ludzie wjeżdżają do miasta A wygląda jak wiocha Przepraszam bardzo wiocha wygląda dużo lepiej przeważnie jest ładny świeży asfalt natomiast miasto Lublin niestety wygląda tragicznie wszędzie połatane wertepy.

 7. Akurat Wapienna to teren zalewowy i robienie ulicy to wyrzucanie pieniędzy w błoto,torfowisko.

 8. A my nie możemy doczekać się położenia nowej nawierzchni na ulicy Juliusza Słowackiego…. Boczna ulicy Adama Mickiewicza która jest przepięknie wyremontowana. Ostatnio kładziony asfalt na całej nawierzchni był w 1988 roku!!!! Dziury i łata na łacie po każdej zimie. Mam problemy ze kręgosłupem a codziennie do pracy trzeba pokonywać tą dziurawą nawierzchnię samochodem. Nie wspomnę o jeździe na rowerze. Dramat. Asfalt był kładziony na tzw. ” kocich łbach” 36 lat temu!!! Potem tylko łatanie.

 9. Granata nowa od Lidla urywa się a z drugiej strony od biedronki i jest w środku chwascisko na kleszcze

 10. kropla w morzu potrzeb! Infrastruktura Lublina to 90% PRL która właśnie kończy swój żywot lub już zakończyła! Dziesiątki wiaduktó, setki kilometrów ulic rozpada się na naszy oczach. Dramat a za chwilę paraliże komunikacyjne… Ale za to mamy sradiony, nowe urzędy, fontanny, i tp „inwestycje” które „zaczynają się powoli zwracać”…

 11. Moja propozycja. Najlepiej wszystko zabetonować i zaasfaltować. Może wszyscy będą w końcu zadowoleni.😜