Kobieta w ciąży postrzeliła 4-letnią córkę i mężczyznę. Dziecko w ciężkim stanie

strzelba broń
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, podczas którego została postrzelona 4-letnia dziewczynka i 27-letni mężczyzna. Dziecko walczy o życie w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w miejscowości Brzeziny w powiecie ryckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku spowodowanego niekontrolowanym strzałem strzelby załadowanej nabojem śrutowym.

Do wypadku doszło, gdy 27-latka czyściła broń. Jak się okazało w komorze broni znajdował się załadowany nabój śrutowy. Kobieta, która jest w szóstym miesiącu ciąży, posiadała pozwolenie na broń.

„Śledztwo toczy się w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ustalono, że broń z której padł strzał została nabyta legalnie, wydane zostało także stosowane zezwolenie na jej posiadanie” – mówi asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP w Rykach.

Dziewczynka, u której stwierdzono 14 ran postrzałowych od śrutu, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowaniu do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Postrzelony w nogę mężczyzna (pracownik) doznał pęknięcie kości udowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.