AZS Politechnika Lubelska obroniła pozycję lidera 1 Ligi Unihokeja Mężczyzn

unihokeiści AZS Politechnika Lubelska
Unihokeiści AZS Politechnika Lubelska | fot. AZS PL

W niedzielę zespół z Lublina rozgrywał swój mecz w ramach 9 kolejki rozgrywek zaplecza ekstraligi. Na ciężkim terenie w hali aktualnego Mistrza Polski zmierzyli się z drugą drużyną UKS Bankówka Zielonka i zwyciężyli 8:5 (2:1, 4:3, 2:1).

Podsumowanie spotkania

Całe spotkanie prowadzone było pod dyktando gości — wygrali każdą tercję, ale spora ilość strat pozwoliła gospodarzom na przeprowadzanie groźnych ataków na bramkę Lublinian. Rywale pomimo młodego składu potrafili wykorzystać swoje szanse i trochę postraszyli lidera rozgrywek, doprowadzając dwukrotnie do wyniku kontaktowego – w połowie meczu wynik wskazywał 4:3 dla AZSu.

„Dokładność oraz wykończenie to te elementy, nad którymi będziemy pracować przez najbliższe tygodnie przed kolejnymi meczami oraz turniejem Final Four, który już za nieco ponad miesiąc w Toruniu. To właśnie podczas tego turnieju okaże się, kto w następnym sezonie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.” – powiedział Michał Jagiełło, kapitan AZS Politechnika Lubelska.

Bardzo dobrze w bramce gości spisał się bramkarz Adam Szczęsny, który dość skutecznie zatrzymywał strzały Lublinian z dogodnych sytuacji – został za swój występ doceniony, otrzymując wyróżnienie najlepszego zawodnika po stronie gospodarzy. Wśród gości MVP został Adam Szumiata, który wykorzystał 3 rzuty karne.

Lubelscy unihokeiści kolejne spotkanie zagrają już za tydzień na wyjeździe — zaległy mecz 8 kolejki przeciwko Regen Project Floorball Team Poznania. Będzie to starcie lidera z wiceliderem rozgrywek.

AZS Politechnika Lubelska – UKS Bankówka Zielonka 8:5 (2:1, 4:3, 2:1)