W Lublinie będą trzy imprezy z okazji Lubelskich Dni Kultury Studenckiej: Lublinalia, Juwenalia i KULturalia [SZCZEGÓŁY]

KIZO Lublin 25
Koncert Kizo | fot. Damian Gerhand

Już za trzy tygodnie miasto odda klucze studentom. Najpierw zaplanowane są Lublinalia na Browarze Perła. Tydzień później odbędą się Juwenalia na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Ostatnią imprezą organizowaną w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej są KULturalia, które w tym roku zmienią swoją lokalizację.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2024

Lublinalia

Studenci odliczają dni od rozpoczęcia Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Cykl tegorocznych studenckich imprez zapoczątkują Lublinalia, które odbędą się 2-4 maja. W organizację Lublinaliów są zaangażowane trzy uczelnie: UMCS, UP i UM. Dotychczas ogłoszeni artyści to Kizo i Avi. Na Lublinaliach wystąpić ma łącznie 12 artystów. Impreza po raz pierwszy będzie biletowana.

Szczegóły tu: Od teraz bilety na Lublinalia droższe o dyszkę. Zmieniono zasady działania biletu 1-dniowego

Korowód studencki

Prawdopodobnie na 2 maja planowany jest również korowód studencki, w którym mają wziąć udział wszystkie lubelskie uczelnie. Korowód w tym roku ma mieć zmodyfikowaną trasę. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać, bo wciąż trwają ustalenia. Wiadomo, że jak co roku to Internauci wybiorą motyw przewodni korowodu.

Juwenalia

Drugą imprezą będą Juwenalia. Impreza odbędzie się 10 i 11 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Organizatorzy Juwenaliów zdradzili już cały line-up tegorocznej imprezy. Tak jak Lublinalia, Juwenalia również w tym roku po raz pierwszy są biletowane.

Szczegóły tu: Juwenalia Lublin 2024. Tylko u nas pełna lista artystów [KTO WYSTĄPI, BILETY]

KULturalia

Ostatnią imprezą organizowaną w ramach tegorocznych Lubelskich Dni Kultury Studenckiej są KULturalia. W przypadku tej imprezy na ten moment jest najmniej informacji. Wiadomo, że KULturalia odbędą się w dniach 17-19 maja. Koncerty 17 i 18 maja mają być biletowane. W niedzielę 19 maja ma być dniem bezpłatnym, będzie można otrzymać darmową wejściówkę.

„Impreza będzie miała inną lokalizację niż dotychczas. Możemy zdradzić, że będą to wykonawcy międzypokoleniowi, którzy zachwycają swoim długoletnim doświadczeniem na Polskiej scenie muzycznej” – mówi Paweł Zdybel, przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL. 

Jak udało nam się ustalić, studenci KUL planują swoje koncerty na miasteczku akademickim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.