Zagłodzony pies błąkał się w okolicach Kraśnika. Zwisająca skóra i wystające żebra. Internauci wściekli — szukają winnego

żebra na wierzchu - wychudzony pies
Wychudzona suczka | Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Tulimy"

O sprawie poinformowała nas czytelniczka Ola, która nie mogła znieść tego co spotkało tego zwierzaka. Pies trafił pod profesjonalną opiekę Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy”. Gdzie ustalany jest jego stan zdrowia i przebieg tułaczki.

Wystające żebra i zwisająca skóra

Jak opisuje stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy” psa znaleziono na drodze w Wyżnicy gmina Dzierzkowice, tuż przy drodze tzw. łącznik do Kraśnika Fabrycznego. Wolontariusze proszą o jakiekolwiek informacje i zgłaszanie się osób, które psa znają, rozpoznają, aby ustalić jego warunki bytowe i znaleźć odpowiedzi, dlaczego wygląda tak, a nie inaczej. Stowarzyszenie gwarantuje pełną anonimowość.

grzbiet psa chudy
Wychudzona suczka | Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy”

Internauci szukają winnego stanu psa

Najważniejsze, że suczka znalazła profesjonalną opiekę. Stowarzyszenie prosi, aby nie wyciągać pochopnych wniosków i powstrzymać się od obelżywych komentarzy. Poczekajmy na więcej szczegółów.

Z ostatniej chwili:

‼️PROSIMY O POWSTRZYMANIE SIĘ OD PISANIA OBRAŹLIWYCH KOMENTARZY – WSZYSTKO JEST W TRAKCIE WYJAŚNIANIA‼️– POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE ‼️pisze Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy”

wychudzony pies kraśnik pije wodę
Wychudzona suczka | Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy”
wychudzony pies kraśnik
Wychudzona suczka | Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy”

Grzyby w lasach. Mamy wysyp — zobacz zdjęcia i wskazówki od grzybiarzy

Poprosiliśmy stowarzyszenie o przekazanie większej ilości szczegółów w sprawie. Rozumiemy, że są zajęci pomocą zwierzakowi — jak się czegoś dowiemy będziemy aktualizować materiał. Pamiętajmy, zwierzęta to nie zabawki. To obowiązek i odpowiedzialność.

Nowe fakty i światło rzucone na sprawę przez stowarzyszenie „Tulimy”

W krótkim skrócie. Suczka ma właściciela I dobry dom, uciekła, ponieważ przestraszyła się burzy. Jest schorowaną 11-letnią seniorką. Ma nowotwór oraz przewlekłą chorobę serca kardiomiopatie rozstrzeniową. Obie te choroby spowodowały, że jest w stanie kachetycznym. – mówi Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy”

Oddaliśmy ją właścicielom, ponieważ nie było podstaw do odbioru zwierzęcia.
Cała sytuacja pokazała, że ludzie powinni być bardziej ostrożni, zanim osądzimy drugą osobę. Nie znając prawdy łatwo — jest kogoś skrzywdzić. My jesteśmy ostrożni, bo nieraz życie pokazało, że nie wszystko jest tym, na co wygląda. – mówi Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Tulimy”

Stan psa jest niemalże agonalny…Co sądzicie o tej sprawie? Dajcie znać w komentarzach anonimowo pod artykułem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.