Marsz Równości znowu przejdzie przez Lublin. Tak wygląda trasa tegorocznej parady

Marsz Równości w Lublinie
Marsz Równości w Lublinie | fot. Sigman Portraits

We wrześniu ulicami Lublina przejdzie piąty Marsz Równości. Organizatorzy chcą, by w tym roku miasto zostało Europejską Stolicą Równości. Tak wygląda trasa Marszu Równości 2023 w Lublinie.

Marsz Równości w Lublinie 2023

Na 2 września organizatorzy wyznaczyli termin piątego Marszu Równości w Lublinie. Start przemarszu planowany jest na godzinę 14:00, ale zbiórka uczestników jest już planowana od godz. 13:00. W paradzie uczestniczy nie tylko społeczność LGBT+, ale też wszyscy, dla których ważne jest równe traktowanie i poszanowanie różnorodności.

„W tym roku ruszamy z hasłem EUROPEJSKA STOLICA RÓWNOŚCI! To ogromna szansa dla naszego miasta, które zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, by udowodnić, że to nie tylko pusty slogan, a prawa człowieka nie są mu obojętne. Pokażmy światu, że Lublin to miejsce pełne akceptacji i poszanowania praw osób LGBT+” – piszą organizatorzy Marszu Równości.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie.

„Chodźmy więc razem zamanifestować, że potrzebujemy realnej polityki zapewniającej nam bezpieczeństwo i równe prawa. Czekamy na Was wszystkie – młode, stare i pomiędzy pełne energii i gotowe na zmiany! Wspólnie stworzymy wyjątkowe święto miłości, akceptacji i równości!” – zachęcają.

Zobacz także: Marsz Równości w Lublinie bez zakłóceń. Uczestniczyło w nim około 1000 osób

Trasa 5. Marszu Równości w Lublinie

Poznaliśmy już także trasę tegorocznego marszu. Uczestnicy wystartują z Al. Racławickich na wysokości CSK, później przejdą Lipową, Narutowicza, Głęboką, Poniatowskiego i Popiełuszki. Zakończenie Marszu na placu pod Galerią Labirynt. W związku z Marszem Równości w Lublinie będą występować utrudnienia w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły wkrótce.

Co sądzisz o idei Marszu Równości? Czekamy na twoją opinię w komentarzu pod artykułem – anonimowo.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.