Marsz Równości w Lublinie bez zakłóceń. Uczestniczyło w nim około 1000 osób

Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Lublinie
Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Lublinie | fot. KMP Lublin

„Przerażająco queerowo – idziemy dla tych, którzy się boją” – to hasło III Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami Lublina. „W trakcie marszu nie doszło do zakłóceń porządku publicznego lub łamania prawa” – poinformowali policjanci.

Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina

III Marsz Równości w Lublinie rozpoczął się o godz. 13 na Alejach Racławickich (na wysokości pl. Teatralnego). Następnie uczestnicy przeszli Al. Racławickimi, ulicami Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego i Popiełuszki. Marsz zakończył się przed Galerią Labirynt ok. godz. 15.

Uczestników marszu zabezpieczali policjanci. W przemarszu wzięło udział ok. 1000 osób.

„Czynności prowadzone były w wielu obszarach. Uczestniczyli w nich policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Prowadzone działania, skierowane były na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzenia oraz mieszkańcom miasta” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak policja podsumowuje tegoroczny Marsz Równości?

„W trakcie tegorocznego marszu nie doszło do zakłóceń porządku publicznego lub łamania prawa. Policjanci kierowali ruchem drogowym oraz skupili się za zapewnieniu ładu i porządku publicznego — przed, w trakcie i po marszu” – podsumował kom. Gołębiowski.

Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Lublinie
Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Lublinie | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.