Spokój za kilkadziesiąt złotych miesięcznie? Za polisę zapłacisz tyle co jeden posiłek na mieście

Mężczyzna patrzący w przyszłość
Polisa ubezpieczeniowa. Jak działa chorobowe for. nadesłane

Lubisz podróżować, masz dobrą pracę i pasję. Nie planujesz chorować i nawet nie przemknie ci przez myśl, że możesz mieć wypadek i że twoje życie zawodowe się skomplikuje. Należysz do grona wielu osób, które całkowicie niesłusznie, nie martwią się o przyszłość, a w związku tym nie mają planu awaryjnego. Podstawą do tego, aby go stworzyć, jest dobra polisa na życie. Przekonaj się, że takie ubezpieczenie to twój życiowy must have.

Wypadek, choroba, brak zdolności do pracy. I co dalej?

To czarny scenariusz, który może być jednak jeszcze bardziej dramatyczny, jeżeli liczysz tylko na świadczenia państwowe.

Zdiagnozowano u ciebie poważną chorobę. Oczywiście idziesz na zwolnienie lekarskie. Przez 182 dni w roku pracodawca albo ZUS wypłacają ci 80% twojego dotychczasowego wynagrodzenia. Mija pół roku i nadal ze względu na stan zdrowia nie możesz pracować. Starasz się o otrzymanie świadczenia rehabilitacyjnego. Zakładając, że zostaje ci przyznane, na twoje konto będzie wpływać 90% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przez pierwsze 3 miesiące i 75% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego za pozostały okres. Pamiętaj, że ZUS ma aż 60 dni na wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego. W tym czasie nie masz żadnych wpływów na konto – bo nie pracujesz.

Koszty leczenia podczas poważnej choroby i po wypadku

Podczas powrotu do zdrowia musisz w dużej mierze liczyć tylko na siebie i swoich najbliższych. Nie płacisz za wizyty w placówkach współpracujących z NFZ i za zlecone badania, ale za wszystko inne już tak. To ciebie będą obciążać koszty:

  • zakupu leków i opatrunków;
  • wizyty u prywatnych specjalistów – które będą konieczne, jeżeli kolejki w gabinetach finansowanych przez NFZ okażą się za długie;
  • pomocy domowej – potrzebnej, aby inni domownicy mimo twojej choroby mogli normalnie funkcjonować.

Czy pieniądze z zasiłku wystarczą, aby normalnie żyć i powrócić do zdrowia?

W większości przypadków nie.

Na twoje konto będzie wpływać o 20% mniej pieniędzy niż do tej pory. Natomiast twoje koszty utrzymania wzrosną – przekonasz się o tym już po pierwszej wizycie w aptece. Raty za mieszkanie, za samochód i opłaty za kursy dzieci nie zmaleją. Na pewno wiesz, co to oznacza – problemy finansowe i pogorszenie się sytuacji materialnej twojej rodziny.

Chcesz uprzedzić bieg wydarzeń i zadbać o swoją przyszłość? Oto możliwości

Możesz zbierać pieniądze na „czarną godzinę”. Jednak nawet jeśli uda ci się zaoszczędzić pokaźną kwotę, to w obliczu wysokich cen usług medycznych i lekarstw może okazać się ona zbyt mała. Podczas choroby uzbierane pieniądze topnieją w mgnieniu oka.

Rozwiązaniem, które wybierają twardo stąpający po ziemi, jest dobra polisa na życie. Uważasz, że cię na nią nie stać? Przypomnij sobie, ile wydałeś ostatnio na sushi na mieście – ubezpieczenie może kosztować cię mniej, dlatego jak najszybciej zainwestuj w swoją bezpieczną przyszłość.

W jaki sposób polisa na życie może pomóc ci w trudnych, życiowych sytuacjach

Po pierwsze – pomoc finansowa

Jak pewnie wiesz, mając ubezpieczenie, dostajesz odszkodowanie, gdy np. złamiesz nogę czy doznasz wstrząsu mózgu. Zakres ochrony pod kątem finansowym jest jednak o wiele szerszy.

Ubezpieczony otrzymuje od ubezpieczyciela tym wyższe świadczenia, im wyższa jest suma ubezpieczenia. Za konkretne zdarzenia i uszczerbek na zdrowiu przysługuje odszkodowanie równe określonemu procentowi tej kwoty. Jest ono wypłacane np. gdy ubezpieczony:

  • dozna uszczerbku na zdrowiu wyniku wypadku – np. połamie żebra czy złamie kręgosłup;
  • poważnie zachoruje – na chorobę nowotworową czy Alzheimera;
  • zostanie ojcem lub matką – urodzi mu się dziecko;
  • straci pracę lub gdy będzie do niej niezdolny.

Odszkodowanie zostanie wypłacone beneficjentowi polisy (może nim być np. żona lub mąż), jeżeli ubezpieczony umrze. To, jaki zakres będzie mieć umowa zawarta z ubezpieczycielem, zależy od klienta towarzystwa ubezpieczeniowego. Warunki polis są elastyczne – mogą być dopasowane do oczekiwań i potrzeb konkretnej osoby.

Po drugie – szeroko pojęty assistance

Assistance w polisie na życie to najlepszy plan awaryjny dla całej rodziny. W ramach takiego dodatku do ubezpieczenia firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się np.:

  • organizować transport medyczny na specjalistyczne badania oraz ze szpitala do domu;
  • zapewnić opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi lub nad innymi osobami, którymi opiekuje się ubezpieczony – przez czas, w którym z przyczyn zdrowotnych nie będzie go w domu;
  • zorganizować domową wizytę pielęgniarki lub lekarza.

Polisa na życie – realne korzyści

Dzięki ubezpieczeniu na życie masz zdecydowanie większe szanse, aby zachować płynność finansową i mieć środki na leczenie – mimo że nie będziesz pracować. Otrzymasz odszkodowanie, które pokryje koszty wizyt u specjalistów i zakupu leków. Oprócz tego możesz liczyć na pomoc w opiece nad dziećmi i sfinansowanie transportu medycznego. Chcesz znaleźć dobrą polisę, która da ci poczucie bezpieczeństwa? Wykorzystaj kalkulator ubezpieczenia na życie. Wypróbuj go, a być może już za chwilę znajdziesz ofertę spełniającą twoje oczekiwania.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.