„Sprzątaj po swoim psie” – kontynuacja działań edukacyjnych

grafika Akcja SkupSię Tabliczka
fot. Miasto Lublin

W Lublinie pojawią się kolejne banery i tabliczki informacyjne w ramach akcji edukacyjnej „Sprzątaj po swoim psie”. Mają przypominać mieszkankom i mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

– Jako mieszkanki i mieszkańcy Lublina mamy realny wpływ na to, jak wygląda miasto, a niewłaściwe nawyki i przyzwyczajenia negatywnie wpływają na nasze najbliższe otoczenie. Dlatego kolejny już rok kontynuujemy akcję edukacyjną „Sprzątaj po swoim psie”. Jej celem jest zachęcenie wszystkich właścicieli czworonogów do dbania o czystość wspólnej przestrzeni – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie”

W ramach tegorocznej edycji akcji na terenie lubelskich dzielnic pojawi się 75 banerów przypominających o obowiązku sprzątania po swoim psie. Banery w najbliższych tygodniach otrzymają dzielnice, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w inicjatywie.

Są to: Sławinek, Ponikwoda, Konstantynów, Stare Miasto, Czechów Północny, Czechów Południowy, Węglin Północny, Węglin Południowy, Szerokie, Kośminek, Głusk, Wrotków oraz Dziesiąta. Miasto planuje także rozdysponować 150 tabliczek informacyjnych z podobnym komunikatem.

Po tabliczki mogą zgłaszać się mieszkanki i mieszkańcy Lublina, którzy widzą potrzebę umieszczenia podobnej informacji we wspólnej przestrzeni w swoim najbliższym otoczeniu. Zapotrzebowanie na tabliczki należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. O przyznaniu materiałów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Działania edukacyjne w ramach akcji „Sprzątaj po swoim psie” realizowane są ze środków pochodzących z projektu Budżetu Obywatelskiego „Szanuję zwierzęta – ratuję zwierzęta! Edukacja, kastracje, czyste i bezpieczne miasto”. Tegoroczne działania objęły także akcję billboardową, którą przeprowadzono w przestrzeni Lublina na przełomie stycznia i lutego.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zamiast tabliczek mogliby postawić kosze na te zebrane odchody. Nie ma ani jednego na moim osiedlu. Inna sprawa to powinny takie kosze być opróżniane jak najczęściej a nie jak obecnie, gdzie Koma opróżnia śmietniki 2 razy w miesiącu. Super! Tak trzymać a na pewno kupki będą zbierane sumiennie co do jednej.