Od dziś płatne parkowanie na kolejnych ulicach

Strefa Płatnego Parkowania na Krakowskim Przedmieściu
Strefa Płatnego Parkowania na Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Od dziś (1 czerwca) Strefa Płatnego Parkowania powiększyła się o nowe ulice. Włączono je do nowej podstrefy „D”, w której powstało blisko 440 miejsc parkingowych.

AKTUALIZACJA 2.06.2021:
► Nowa podstrefa płatnego parkowania miała ruszyć 1 czerwca. MPK Lublin nie zdążyło

Płatne parkowania na kolejnych ulicach w Lublinie

W ramach podstrefy „D” wyznaczono 436 miejsc parkingowych, a na jej obszarze pracować będzie 5 kontrolerów. Dodatkowo dwie osoby będą odpowiedzialne za funkcjonowanie Biura Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Lubartowskiej 72A. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.30.

„Na obszarze uruchamianej podstrefy „D” zaobserwowano wysokie zapotrzebowanie na miejsca postojowe, szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego. Jednocześnie występował tam deficyt miejsc postojowych. Wprowadzenie opłat za postój zapewni zwiększenie rotacji parkujących pojazdów na tym obszarze” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

>>> PODSTREFA D – WYKAZ ULIC

Organizację i zarządzanie podstrefą „D” w ramach SPP powierzono miejskiej spółce MPK Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.