Zmiany w strefie płatnego parkowania. Na tych ulicach trzeba będzie płacić za postój

Parkomat strefy płatnego parkowania w Lublinie
Parkomat strefy płatnego parkowania w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy, którzy parkują na niektórych ulicach Śródmieścia, powinni od najbliższego wtorku szczególnie uważać. Może się bowiem okazać, że o miejsce jest o wiele łatwiej niż dotychczas, za to trzeba już za parkowanie zapłacić.

Od 1 czerwca zapłacimy za parking na kolejnych ulicach Lublina

MPK Lublin na zlecenie Zarządu Dróg i Mostów kończy wprowadzanie nowej organizacji ruchu na części ulic Śródmieścia. To oznacza, że od najbliższego wtorku, 1 czerwca, parkowanie na nich będzie płatne – pokazują to już znaki poziome i pionowe oraz montowane właśnie parkomaty.

Gdzie strefa parkowania od 1 czerwca?

Od 1 czerwca strefa płatnego parkowania powiększy się o około 430 miejsc , które wejdą w skład nowej podstrefy. Podstrefa D obejmie obszar:

* Tysiąclecia (od Unii Lubelskiej do Lubartowskiej),

* Solidarności (od Lubartowskiej do Prusa),

* Prusa,

* Ruska,

* Nadstawna,

* Targowa,

* Nowy Plac Targowy,

* Biernackiego,

* Probostwo,

* Sieroca,

* Szkolna,

* Czwartek,

* Jaczewskiego,

* Obywatelska,

* Unicka,

* Podzamcze,

* Lwowska (od Podzamcze do ronda im. Dmowskiego),

* rzeka Bystrzyca (od Piłsudskiego do Unii Lubelskiej),

* Unii Lubelskiej (od mostu na rzece Bystrzycy do Zygmuntowskich),

* Zygmuntowskie,

* Piłsudskiego (od Zygmuntowskich do mostu na rzece Bystrzycy).

Ceny w podstrefie D

Stawki za parkowanie w nowej strefie będą takie same jak dla podstrefy C. – 2,00 zł za pierwszą godzinę parkowania, 2,40 zł za drugą, 2,80 zł za trzecią, a 2,00 zł za każdą następną. Bilet dobowy to koszt 15 zł, miesięczny abonament 150 zł, półroczny 750, a roczny 1300 zł.

Strefa płatnego parkowania działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00. Mandat za nieopłacenie postoju kosztuje 100 zł, a 50 zł zapłacimy, gdy przekroczymy wykupiony czas parkowania. Do kontroli podstrefy D wyznaczono pięciu kontrolerów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wybornie, a wiadomo, co z mieszkańcami, tychże ulic, którzy codziennie walczą o miejsce parkingowe, żeby móc siąść po pracy/studiach do obiadu?