Nie płacisz abonamentu RTV 2020? Kontrole pracowników poczty mogą zakończyć się karą!

Abonament RTV. Pilot i telewizor
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Abonament RTV 2020. Pracownicy Poczty Polskiej od początku roku prowadzą kontrole i sprawdzają, czy Polacy płacą abonament TV. Czy kontrolera trzeba wpuścić? Czy unikanie go sprawi, że nie dostaniemy kary?

Poczta Polska jest operatorem uprawnionym do wykonywania kontroli obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz obowiązku uiszczania opłaty abonamentowej. Kontrolerzy mogą sprawdzić, czy w naszych domach i mieszkaniach znajduje się telewizor lub radio, za które nie powinien być opłacany abonament RTV. Do naszych drzwi mogą zapukać pracownicy Poczty Polskiej i poprosić o wpuszczenie ich do środka.

Pracownicy przeprowadzający kontrolę mają obowiązek okazać upoważnienie do wykonywania czynności kontrolnych w zakresie obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych i uiszczania opłat abonamentowych za ich używanie, legitymację służbową. Osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników rtv lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych” – czytamy na stronie Poczty Polskiej.

Kary za niepłacenie abonamentu RTV 2020

Gdy osoba nie płacąca abonamentu RTV wpadnie, musi liczyć się z karą wynoszącą równowartość trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika, czyli 681 zł. W przypadku braku uiszczenia opłaty ustalonej w decyzji administracyjnej jest wysyłane upomnienie, a następnie tytuł wykonawczy do urzędu skarbowego.

Abonament RTV 2020 – CENNIK

Każda osoba posiadająca w domu radio lub telewizor musi wnieść miesięczną opłatę w wysokości 7 zł za samo radio lub 22,70 zł, jeśli w domu jest również telewizor.

Opłaty mogą być niższe, jeśli zdecydujemy się na zapłacenie z góry za kilka miesięcy. I tak na przykład:

• abonament RTV – dwa miesiące – 44,05 zł (za samo radio – 13,60 zł)
• abonament RTV – trzy miesiące – 65,35 zł (za samo radio – 20,15 zł)
• abonament RTV – sześć miesięcy – 129,40 zł (za samo radio – 39,99 zł)
• abonament RTV – rok – 245,15 zł (za samo radio – 75,60 zł)

Abonament RTV 2020. Kto nie musi płacić abonamentu?

Z opłat zwolnieni są abonenci, którzy ukończyli 75. rok życia i osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej. Opłat nie muszą także uiszczać kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi i osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 procent przeciętnego wynagrodzenia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Super!!! Na to czekałem tylko… W tym pisowskim państwie wszystko stanęło na głowie. Gratuluję pomysłu- pracownicy poczty polskiej oprócz sprzedaży proszków do prania, sznurówek i pasty do butów mają kolejny zaszczytny obowiązek… szkoda tylko że z listami nie chce im się fatygować osobiście- zawsze awizo w skrzynce… to może i abonament niech sprawdzą w skrzynce??…
    Ja nie zamierzam nikogo wpuścić: MÓJ DOM = MOJA TWIERDZA. To jednak te 2 mld zł na propagandową tv to za mały prezent? Nie starczy na całą kampanię dudy? Żałosne, żałosne, żałosne…