Ktoś podszywa się pod Pocztę Polską i wysyła SMS-y. „Musisz natychmiast zaktualizować swój adres wysyłki”

Nowy sorter w sortowni Poczty Polskiej w Lublinie
Nowy sorter w sortowni Poczty Polskiej w Lublinie | fot. Katarzyna Link, LUW

Oszuści podszywają się pod popularne firmy kurierskie i pocztę, próbując wyłudzić dane. Tym razem ktoś rozsyła wiadomości SMS jako Poczta Polska z linkiem dotyczącym aktualizacji adresu wysyłki. Kliknięcie łącza jest dużym błędem.

SMS od Poczty Polskiej – oszustwo

Fałszywa wiadomość z numeru +254 728 154369
Fałszywa wiadomość z numeru +254 728 154369 | fot. czytelniczka Beata

„Poczta Polska: Z przykrością informujemy, że nie jesteśmy w stanie wysłać przesyłek z możliwością śledzenia z powodu niekompletnych adresów. Musisz natychmiast zaktualizować swój adres wysyłki i dane kontaktowe, abyśmy mogli dostarczyć przesyłkę. Aby podać prawidłowe dane, odwiedź poniższy link: (link)” – SMS-a o takiej treści otrzymała jedna z naszych czytelniczek, która zgłosiła się do nas, chcąc przestrzec pozostałych przed próbą kradzieży.

Tym razem wiadomości SMS są wysyłane z zagranicznego numeru +254 728 154369 (numer abonenta Kenii) a w treści jest podany link prowadzący do fałszywej strony Poczty Polskiej. Odbiorca jest informowany o braku możliwości śledzenia przesyłek z powodu niekompletnych adresów. Oczywiście w ten sposób oszuści chcą zdobyć nasze dane.

Poczta Polska na bieżąco zbiera i weryfikuje sygnały, w których ktoś podszywa się pod ich firmę i posługuje się w sposób nieuprawniony logotypem poczty, aby wyłudzić pieniądze od nieświadomych klientów lub postronnych osób. W celu przeciwdziałaniu takim zjawiskom funkcjonuje specjalnie powołany do reagowania na takie zjawiska zespół CERT Poczta Polska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.