Pracownicy Poczty Polskiej od rana prowadzą strajk ostrzegawczy

Poczta Polska
Poczta Polska | fot. Dominik Wąsik

Związkowcy Poczty Polskiej od rana prowadzą strajk ostrzegawczy. Mimo to klienci są normalnie obsługiwani.

Strajk Poczty Polskiej

Strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej zaplanowano w czwartek 16 maja 2024 r. w godzinach 8-10. Według zapowiedzi, w tym czasie pracownicy poczty mieli zawiesić wykonywanie czynności służbowych.

Postanowiliśmy więc odwiedzić placówkę Poczty Polskiej przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Przed godz. 9 pracownicy obsługiwali wszystkich klientów. Oznajmili nam, iż prowadzą strajk ostrzegawczy, lecz normalnie obsługują klientów.

Pocztowcy żądają podwyżek

Jak wyjaśniają związkowcy, prowadzone od ubiegłego roku negocjacje płacowe w ramach trwających sporów zbiorowych nie przyniosły żadnych efektów – stąd decyzja o zorganizowaniu legalnego strajku ostrzegaeczego.

„Walczymy o nasze wynagrodzenia i miejsca pracy. 80 proc. z nas ma wynagrodzenie zasadnicze na umowę o pracę na pełny etat na poziomie 4 023 zł (poniżej minimalnego wynagrodzenia)” – twierdzą związkowcy Poczty Polskiej.

Rekordowe straty Poczty Polskiej

Strata brutto całej Grupy Poczta Polska to prawie 468 mln zł, a strata samej Poczty Polskiej to 745 mln zł (wynik Grupy poprawia wchodzący w jej skład Bank Pocztowy).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.