Lublin na weekend 31.05-2.06 2024 r. Noc Kultury, Marsz Równości, LOTTO Triathlon Energy [WYDARZENIA]

Wydarzenia w weekend 31 maja - 2 czerwca w Lublinie
Wydarzenia w weekend 31 maja - 2 czerwca w Lublinie | fot. Dominik Wąsik, Noc Kultury, LOTTO Triathlon Energy

W sobotę przez Lublina przejdzie Marsz Równości. Noc z soboty na niedzielę to dziesiątki wydarzeń w związku z Nocą Kultury. Natomiast w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim będą rywalizować triathloniści podczas LOTTO Triathlon Energy. Zobacz, co jeszcze ciekawego dzieje się w weekend 31 maja – 2 czerwca w Lublinie.

Piątek, 31 maja

Koncert Skolima

Konrad SKOLIM Skolimowski to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce. Określanym jako Król Latino. Jego produkcje już w dniu premiery otrzymują od odbiorców miano prawdziwych hitów, a teledyski na YouTube gromadzą milionowe odsłony. Skolim wystąpi w Fabryce Kultury Zgrzyt. Bilety w cenie ok. 85 zł.

  • Godzina: 19:00-20:30

Pokazy multimedialne

W piątek o godz. 21:00 na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim zobaczymy:

  • Wieniawski IMPRO
  • Unia Narodów

INFO: Pokazy multimedialne w Lublinie. Harmonogram pokazów na Placu Litewskim


Sobota, 1 czerwca

Bieg Solidarności

Ponad 500 osób weźmie udział w sobotę w Lublinie w 31. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Tradycyjnie został podzielony na kilka różnych konkurencji dla biegaczy w różnym wieku i o różnym stopniu przygotowania. Do wyboru są dystanse o długości 150, 200, 250 i 300 metrów oraz 2,3 km.

  • Godzina: 07:00-09:00

INFO: Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” już w sobotę, 1 czerwca. Będą utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina


Dzień Dziecka z parkrun

Parkrun to bezpłatny bieg, trucht, marsz lub spacer – wybór należy do Ciebie. Możesz łączyć wszystkie te formy podczas jednego spotkania! Dystans to 5 km, czyli 3 okrążenia po malowniczym Ogrodzie Saskim, bez limitu czasu. Z okazji Dnia Dziecka organizatorzy zapraszają wszystkich ze swoimi pociechami oraz zachęcają do przebrania się w kolorowe stroje lub za ulubione postaci z bajek/filmów.

  • Godzina: 09:00-10:30

INFO: 184 parkrun Ogród Saski, Lublin – Dzień Dziecka na parkrun


Korowód Bajki

Bajkowy korowód otworzy Festiwal Alfabet. Jego uczestnicy przejdą z Placu Litewskiego do Ogrodu Saskiego. Korowód składać się będzie z grup tematycznych: Kleks, Bajka, Bajdocja, Bergamuty, Mateusz, Fantazja.

  • Godzina: 11:00

INFO: ALFABET w Ogrodzie Saskim: Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci


Lubelska Giełda Modelarska

Lubelska Giełda Modelarska to wyjątkowe wydarzenie dla kolekcjonerów. To doskonała okazja, aby uzupełnić swoją kolekcję, znaleźć idealny prezent dla fana motoryzacji czy po prostu spędzić miło czas w towarzystwie innych entuzjastów modelarstwa.

  • Godzina: 12:00-18:00

INFO: Lubelska Giełda Modelarska w CSK


Marsz Równości

Na sobotę zaplanowano kolejną edycję Marszu Równości. Weźmie w nim udział około 1 tys. osób. Zbiórka uczestników od godz. 13:00 na placu Teatralnym przed CSK. Start marszu o godz. 14:00 i przejdzie on trasą: Al. Racławickie, Lipowa, Narutowicza, Głęboka, Sowińskiego, Poniatowskiego, Popiełuszki (plac przed Galerią Labirynt).

  • Godzina: 13:00-16:00

INFO: W sobotę Marsz Równości w Lublinie. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy komunikacji miejskiej


Dzień Dziecka w Kinie Bajka

Kino Bajka w repertuarze przygotowało specjalnie dla najmłodszych widzów kilka pozycji. Dodatkowo wśród wszystkich dzieci na każdym seansie zostaną rozlosowane prezenty w postaci zabawek. Każde dziecko otrzyma soczekoraz naturalne przekąski owocowe.

INFO: Weekend z Dniem Dziecka w Kinie Bajka


Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym

W Dzień Dziecka Muzeum Narodowe w Lublinie otworzy pierwszą sensoryczną wystawę „Mówi obraz”. Wystawa „Mówi obraz” to przestrzeń twórczego eksperymentu, tworzona przez najmłodszych dla najmłodszych. Wzbogacona o interaktywne instalacje inspirowane muzealnymi dziełami sztuki wystawa wprowadzi dzieci i młodzież w świat malarstwa, przybliży środki wyrazu plastycznego, którymi posługują się artyści oraz oswoi z koncepcjami muzeum i galerii sztuki. Bezpłatne wejściówki dostępne będą na stronie www.bilety.mnwl.pl. W tym dniu wystawy stałe zwiedzicie zupełnie za darmo.

  • Godzina: 10:00-22:00

INFO: Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym w Lublinie


Noc Kultury

W nocy z soboty na niedzielę, 1/2 czerwca, wszystko może się zdarzyć! Noc Kultury pod hasłem „Neurony Miasta” opanuje przestrzeń onirycznymi instalacjami i wypełni powietrze atmosferą niesamowitych wydarzeń towarzyszących. Naładujcie aparaty fotograficzne, załóżcie wygodne buty i dajcie się wciągnąć w wir nocokulturowych przeżyć!

  • Godzina: 19:00-02:00

INFO: Lublin na kilka godzin zamieni się w raj dla miłośników sztuki. Przed nami Noc Kultury 2024 [SZCZEGÓŁY]


Niedziela, 2 czerwca

LOTTO Triathlon Energy

Otwierające sezon 2024 zawody LOTTO Triathlon Energy w Lublinie, a dokładnie na malowniczych terenach przy Zalewie Zemborzyckim, to rywalizacja na dystansie 1/4 oraz 1/8 Ironman. A więc odpowiednio 950 metrów pływania – 45 km jazdy rowerem – 10,55 km biegu i 475 metrów pływania -22,5 km jazdy rowerem – 5,25 km biegu. To także rywalizacja sztafetowa na tych samych dystansach.

INFO: W niedzielę LOTTO Triathlon Energy. Triathloniści rywalizować będą nad Zalewem Zemborzyckim. Sprawdź utrudnienia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.