Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” już w sobotę, 1 czerwca. Będą utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina

Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980 w Lublinie
Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980 w Lublinie | fot. NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni Lublin

Ponad 500 osób weźmie udział w sobotę w Lublinie w 31. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Organizowany jest corocznie dla upamiętnienia strajków na Lubelszczyźnie w lipcu 1980 r., które poprzedziły sierpniowy protest na Wybrzeżu.

31. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 198” tradycyjnie został podzielony na kilka różnych konkurencji dla biegaczy w różnym wieku i o różnym stopniu przygotowania. Do wyboru są dystanse o długości 150, 200, 250 i 300 metrów – te biegi zostaną zorganizowane na terenie Stadionu Lekkoatletycznego. Najdłuższy bieg o dystansie 2,3 km to bieg uliczny z ul. Królewskiej (okolice Bramy Krakowskiej) na Stadion Lekkoatletyczny.

Zawodnicy we wszystkich kategoriach biegowych otrzymają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończonej rywalizacji każdy otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę, a także słodki upominek. Dodatkowo, po zakończeniu biegu, wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną cenne nagrody.

Z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie buziek, zabawy i inne niespodzianki.

Utrudnienia w ruchu

W godzinach 7:00-9:00 zamknięte dla ruchu będą ul. Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, Al. Zygmuntowskie. W tym czasie kierowcy i komunikacja miejska pojadą objazdami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.