W niedzielę LOTTO Triathlon Energy. Triathloniści rywalizować będą nad Zalewem Zemborzyckim. Sprawdź utrudnienia

Triathloniści LOTTO Triathlon Energy Pływający w Zalewie Zemborzyckim
Triathloniści LOTTO Triathlon Energy Pływający w Zalewie Zemborzyckim | fot. LOTTO Triathlon Energy

Lublin po raz drugi otworzy cykl imprez triathlonowych LOTTO Triathlon Energy. Impreza odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2024 r. nad Zalewem Zemborzyckim. Rywalizacja zawodników spowoduje utrudnienia w ruchu w okolicach zalewu.

Lublin LOTTO Triathlon Energy 2024

Otwierające sezon 2024 zawody LOTTO Triathlon Energy w Lublinie, a dokładnie na malowniczych terenach przy Zalewie Zemborzyckim, to rywalizacja na dystansie 1/4 oraz 1/8 Ironman. A więc odpowiednio 950 metrów pływania – 45 km jazdy rowerem – 10,55 km biegu i 475 metrów pływania -22,5 km jazdy rowerem – 5,25 km biegu.

To także rywalizacja sztafetowa na tych samych dystansach. Sztafeta składa się z dwóch lub trzech osób, czyli jedna osoba może rywalizować w maksymalnie dwóch dyscyplinach (np. pływanie i bieg).

LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024 to także Energy Kidsrun, a więc trzy biegi dla dzieci na dystansach dostosowanych do wieku uczestników; 200 m (do 6 lat), 500 m (7-11 lat), 1 000 m (12- 15 lat).

O niedzielnej trasie

Zawodnicy będą pływać na trasie wytyczonej bojami na Zalewei Zemborzyckim. Głębokość zbiornika do 6 metrów. Start z wody.

Trasa rowerowa lekko pofałdowana. Oznaczenia długości trasy co 5 km. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty. Na trasie rowerowej zawodnicy są zobowiązani do poruszania się prawą stroną jezdni oraz do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Jedna pętla trasy biegowej liczy ok. 2,6 km i przebiega wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego.

Utrudnienia w ruchu

Jako jeden z etapów LOTTO Triathlon Energy Lublin 2024 zaplanowano wyścig kolarski po trasie: start na wysokości parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) – w prawo w ul. Osmolicką w kierunku Żabiej Woli – nawrót przed skrzyżowaniem w kierunku Mętowa – ul. Osmolicka – meta na parkingu Dąbrowa (ul. Osmolicka) i początek drugiego okrążenia.

Zawody w godz. 9:30-13:15 odbędą się przy całkowitym zamknięciu ul. Osmolickiej. Przewidywana liczba uczestników to około 200 osób.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z organizowanymi zawodami triathlonowymi i związanym z tym zamknięciem dla ruchu ul. Osmolickiej na odcinku od ul. Żeglarskiej do skrzyżowania w Prawiednikach w niedzielę 2 czerwca w godz. 9:00–13:15 linie nr 15 i 25 zostają skierowane na objazd.

Linia nr 15 w obu kierunkach przejazdu:

  • skrócenie trasy wszystkich kursów do pętli Żeglarska.

Linia nr 25 w obu kierunkach przejazdu:

  • skierowanie linii do Zemborzyc Górnych z pominięciem ul. Cienistej, Osmolickiej i Prawiednik.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.