Weekend z Dniem Dziecka w Kinie Bajka

grafika Weekend z Dniem Dziecka w Kinie Bajka
fot. Kino Bajka

Kino Bajka w repertuarze przygotowało specjalnie dla najmłodszych widzów kilka pozycji. Dodatkowo wśród wszystkich dzieci na każdym seansie przez cały weekend 31.05 – 02.06 zostaną rozlosowane prezenty w postaci zabawek firmy EPEE. Każde dziecko otrzyma soczek Capri – Sun Multi Vitamina oraz naturalne przekąski owocowe Bob Snail od producenta Eco-Snack.

JUREK MASKONUREK: MISJA PUFFINÓW

Film animowany. Reż. Néstor F. Dennis, prod. Hiszpania, Włochy, 2024, czas trwania: 87 min.

Gramy w dniach: 31.05-02.06.2024, w stałym repertuarze od 07.06.2024

Piątka Puffinów, czyli ptaszków maskonurów o imionach Didi, Pati, Tik, Tak i Jurek po zdobyciu super mocy ucieka z niewoli nikczemnego morsa Otto von Arktusa. Jednak Mors nie zamierza pozwolić im na zabawę i tworzy coraz to nowe wynalazki, żeby zapanować nad dzielnymi maskonurami i całą krainą.

Nie zwraca przy tym uwagi, że jego maszyny zatruwają Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu: wydry Bertę i Leopolda, kozła Alberta oraz małe zajączki. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie. Jurek Maskonurek, ruszaj na ratunek!

STRAŻNICZKA SMOKÓW

Film animowany. Reż.: Salvador Simó, Li Jiangping, prod.: Hiszpania, Chiny, 2024, czas trwania: 99 min.

W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz.

Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka pomaga swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo.

Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka, wyrusza w pełną wyzwań podróż, by odnaleźć magiczną wodę. Tylko tam przychodzą bowiem na świat nowe smoki. Podczas tej niebezpiecznej przygody Ping znajdzie sposób na uwolnienie swej mocy i odkryje, że jest prawdziwą Strażniczką Smoków.

LEONARDO ODKRYWCA

Film animowany. Reż.: Jim Capobianco, Pierre-Luc Granjon, prod.: Francja, USA, Irlandia, Luksemburg, 2024, czas trwania: 100 min.

Wyrusz w porywającą podróż z być może największym geniuszem wszech czasów, w tej humorystycznej opowieści dla całej rodziny, inspirowanej życiem i twórczością Leonardo da Vinci.
Leonardo da Vinci nie potrafił zaspokoić swojej ogromnej ciekawości i był przy tym uparty. Opuszcza Włochy, aby zamieszkać na francuskim dworze, gdzie może swobodnie eksperymentować wymyślając maszyny latające, niesamowite pojazdy oraz badając ludzkie ciało. To właśnie we Francji, wspólnie z żądną przygód i zuchwałą księżniczką Marguerite, Leonardo znajdzie odpowiedź na najważniejsze pytanie: „Jaki jest sens tego wszystkiego”?

ISTOTY FANTASTYCZNE

Film dramat, familijny, komedia. Reż.: John Krasinski, prod.: USA, 2024, czas trwania: 114 min.
To historia dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Co robi z tą supermocą? Wyruszy w magiczną przygodę, aby połączyć zapomniane Istoty fantastyczne z tymi dla których są ważne. W filmie występują Cailey Fleming, Ryan Reynolds, John Krasinski, Fiona Shaw oraz głosów użyczają: Phoebe Waller Bridge, Louis Gossett Jr. i Steve Carell, a także wiele innych postaci, które odzwierciedlają niesamowitą moc dziecięcej wyobraźni.

Poza tym w repertuarze:

  • od 07.06 Basia. Jestem w sam raz
  • od 12.06 W głowie się nie mieści
  • od 14.06 Garfield
  • od 21.06 Arka Noego. Ahoj przygodo!
  • od 19.07 Był sobie Kot

Bilety: ulgowe: 20 zł, normalne: 23 zł do kupienia w kasie oraz na www.kinobajka.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.