Drzewa i krzewy zamiast samochodów. Kolejna ulica w centrum Lublina przechodzi zieloną rewolucję

Nowa zieleń na ul. Sądowej w Lublinie
Nowa zieleń na ul. Sądowej | fot. Miasto Lublin

Miasto Lublin kontynuuje zieloną rewolucję w ścisłym centrum. Na ul. Sądowej rozpoczęły się prace brukarskie poprawiające warunki rosnących tam drzewa oraz przygotowujące teren pod nowe nasadzenia. Kierowcy już nie zaparkują w tym miejscu na chodniku.

Więcej zieleni w centrum Lublina

Zmiany na ul. Sądowej to kontynuacja wykonanych już prac przy ul. Chopina. Opracowany projekt zagospodarowania przestrzeni przy ul. Sądowej zakłada przeniesienie części miejsc parkingowych z chodnika na ulicę, co umożliwi stworzenie zielonej przestrzeni pomiędzy rosnącymi już drzewami.

„Zmiany wprowadzane na ul. Sądowej wiążą się ze zmniejszeniem jednego miejsca postojowego. Ostatecznie na ulicę zostały przeniesione cztery miejsca parkingowe” – mówi Justyn Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ratusz tłumaczy, iż przenoszenie parkowania na jezdnię i uzupełnianie centrów miast w zieleń to nie tylko ogólnopolski, ale i ogólnoświatowy trend. Ideą tych działań jest pogodzenie interesów zarówno mieszkańców, pieszych, jak i kierowców, przy jednoczesnej dbałości o zieleń.

Prace brukarskie na ul. Sądowej obejmują usunięcie części kostki z istniejącego chodnika w zakresie projektowanych rabat. W październiku ruszą nasadzenia drzew i krzewów – docelowo trafi tam 7 lip drobnolistnych Greenspire oraz ponad 500 sadzonek róży okrywowej i irgi błyszczącej.

W tym roku zielone zmiany objęły już m.in. ulice: Lubartowską, Królewską, 3 Maja i pl. Wolności. Wkrótce także ruszy odnowa skwerów w ramach Zielonego Budżetu.

Zobacz także:

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tylko na świecie rozwijana jest równocześnie infrastruktura dla kierowców a w Bulandzie nie dajecie nic w zamian!

  2. Bzdura i marnowanie pieniędzy. Na tych ulicach jest OGROMNY problem z parkowaniem. Miasto nie bierze pod uwagę ludzi,którzy KAZDEGO dnia przyjezdzają do pracy/ szkoły/ PRZYCHODNI/ sądu/ urzędu. Nic dla ludzi, wszystko aby upłynnić pieniądze w imię ” środowiska” . Bzdura.

  3. Może od razu niech las posadzą to będzie jeszcze bardziej zielono i niech nie zapomną o zalesieniu parkingów dla pracowników sądu i urzędu skarbowego , jak ma być zielono to wszędzie.