Znaleźli portfel, zabrali pieniądze i wyrzucili do kosza. Wszystko pod okiem kamery monitoringu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Niemal na gorącym uczynku zatrzymano złodziei, którzy znaleźli na ławce portfel, zabrali jego zawartość i wyrzucili do kosza. Wpadli dzięki czujności operatora monitoringu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na Placu Litewskim w Lublinie. Funkcjonariusz straży miejskiej pełniący służbę w monitoringu miejskim zauważył na jednej z kamer troję ludzi, którzy postanowili przygarnąć znaleziony portfel na jeden z ławek w okolicy budynku Poczty Głównej.

„Dwóch mężczyzn i kobieta zabrali leżący na ławce, zgubiony przez kogoś portfel. Portfel ten został przez nich przeszukany i wyrzucony do kosza, a osoby te wsiadły do autobusu linii 31 jadącego w stronę Al. Tysiąclecia” – mówi Robert Gogola, rzecznik straży miejskiej w Lublinie.

O tym fakcie został powiadomiony patrol straży miejskiej znajdujący się w centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast udali się na przystanek przy dworcu autobusowym PKS i ujęli opisane osoby.

„Po wylegitymowaniu i kontroli, zostały przekazane wezwanemu patrolowi policji, który przewiózł je na Komisariat I przy ul. Okopowej. Na miejscu okazało się, że właściciel portfela zdążył już zgłosić jego zagubienie” – dodaje Robert Gogola.

Portfel został odnaleziony przez funkcjonariuszy straży miejskiej w miejscu wskazanym przez dyżurnego monitoringu i również dostarczony na komisariat.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.