Strażnicy miejscy w Lublinie poszukiwani. Jakie trzeba spełnić wymagania? Ile można zarobić? [SZCZEGÓŁY]

Patrol straży miejskiej zakładający blokadę na koło samochodu
Patrol straży miejskiej zakładający blokadę na koło samochodu | fot. Dominik Wąsik

W grudniu ruszył nabór na strażników miejskich w Lublinie. Do obsadzenia jest aż 10 etatów. Jakie są wymagania, które trzeba spełnić? Sprawdziliśmy, ile wynosi wynagrodzenie funkcjonariusza.

W Lublinie szukają strażników miejskich

Straż Miejska w Lublinie prowadzi obecnie nabór osób, które chciałyby wstąpić w szeregi tej formacji. Nabór trwa do 3 stycznia 2024 r., a wymagane dokumenty należy złożyć w siedzibie Straży Miejskiej, która znajduje się przy ul. Podwale 3a.

Przy tej rekrutacji do obsadzenia jest 10 wolnych etatów na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Po roku zatrudnienia pracownik ma możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika.

Jakie są wymagania?

Kandydaci powinni m.in. mieć ukończone 21 lat, obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie i być w pełni sprawnymi pod względem fizycznym i psychicznym, a także posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie być skazanymi prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe.

Mile widziane będzie także:

  • wykształcenie wyższe o kierunku: prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe, ochrony środowiska, pedagogika;
  • kursy: znajomość języków obcych, języka migowego, obsługa komputera;
  • szkolenia z zakresu: samoobrony, sztuk walki, pierwszej pomocy;
  • uprawnienia specjalistyczne: ratownika medycznego, ratownika wodnego, sternika motorowodnego, instruktora sztuk walki, zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, prawo jazdy min. kat. B;
  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy np. policji lub żandarmerii wojskowej.

Obowiązki

Do obowiązków początkującego strażnika miejskiego należeć będzie m.in. ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego, kontrola publicznego transportu zbiorowego, zabezpieczanie miejsc przestępstw, katastrof lub innych podobnych zdarzeń, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, czy doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania.

Co oferuje Straż Miejska?

Wynagrodzenie zasadnicze strażnika miejskiego – aplikanta wynosi 4242 zł brutto. Pierwsza umowa zawarta jest na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe.

Po zawarciu umowy o pracę na czas nieokreślony awans na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem zasadniczym według tabeli wynagradzania Regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnianych w Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Straż Miejska oferuje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę z możliwością awansu, 13-sta pensja, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenie grupowe, bezpłatny basen, bezpłatne zajęcia z samoobrony z elementami technik i taktyk interwencji, pakiet „wyższa emerytura”, Polskie Plany Kapitałowe, zniżki na wydarzenia sportowe.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.