Rekordowy maj na lotnisku w Świdniku. Ponad 44 tysiące podróżujących

Port Lotniczy Lublin | fot. PLL
PARTNER SERWISU

To był najlepszy maj w historii lubelskiego lotniska. Od początku roku Port Lotniczy Lublin odprawił blisko 198 tysięcy osób.

Po czterech udanych miesiącach dla lubelskiego lotniska maj okazał się być kolejnym z zadowalającym wynikiem. W ciągu 31 dni Port Lotniczy Lublin odprawił 44 357 pasażerów co daje około 22% wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca sprzed roku.

Również liczba operacji lotniczych była większa. Było ich 523, czyli o nieco 1 proc. więcej niż w maju 2017. W sumie w ciągu całego pierwszego kwartału 2018 roku z Portu Lotniczego Lublin skorzystało 197 945 pasażerów.

W tym roku lotnisko w Świdniku planuje odprawić 500 tysięcy pasażerów. Konsekwencją rosnącego ruchu lotniczego jest rozbudowa terminala. Powierzchnia terminalu zwiększy się o około 2,1 tys. metrów kwadratowych. W nowej części znajdzie się hala odlotów. O tym pisaliśmy tutaj – Port Lotniczy Lublin podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy terminala

Przypomnijmy, że od 15 czerwca z Lublina polecimy do trzech miasto zlokalizowanych za naszą wschodnią granicą – Ukrainą. O nowych połączeniach pisaliśmy tutaj – Z Lublina polecimy na Ukrainę. Lubelskie lotnisko uruchamia trzy nowe połączenia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.