Lublin po raz kolejny zaświeci się na niebiesko

Plac Litewski podświetlony na niebiesko
Plac Litewski podświetlony na niebiesko | fot. Miasto Lublin

Lublin po raz kolejny włącza się w międzynarodową akcję „Miasta na niebiesko”, zorganizowaną w związku z obchodzonym w maju Światowym Dniem Nadciśnienia Płucnego. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (5 maja) iluminacja Placu Litewskiego oraz Areny Lublin zmieni kolor na niebieski.

– Lublin kolejny już rok, w geście solidarności z osobami cierpiącymi na nadciśnienie płucne, włącza się w akcję „Miasta na niebiesko”. Symboliczne podświetlenie w tym kolorze wspólnych przestrzeni ma na celu zwrócenie uwagi mieszkanek i mieszkańców miast na całym świecie na tę rzadką chorobę. To bardzo ważne, by zwiększać świadomość społeczną na jej temat. Pozwoli to na większą i szybszą jej wykrywalność oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Gest solidarności z osobami cierpiącymi na nadciśnienie płucne

W geście solidarności z osobami chorymi na nadciśnienie płucne oraz ich rodzinami, w niedzielę 5 maja od godziny 20.20 do godziny 2.00 w nocy na niebiesko zaświeci się iluminacja Placu Litewskiego. Kolor zmienią „Baobab”, donice kasztanowców znajdujących się wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne. Okolicznościowa iluminacja pojawi się także na stadionie Arena Lublin.

Z inicjatywą uczczenia w Lublinie tego wydarzenia wystąpiło Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół. Niebieski symbolizuje kolor ust występujący u osób cierpiących na tę chorobę. Obecnie w Polsce na nadciśnienie płucne choruje około 1700 osób.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.