Plantacja konopi w opuszczonym budynku na Tatarach. Plantatorzy wpadli na gorącym uczynku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay
PARTNER SERWISU

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie w jednym z opuszczonych budynków na lubelskich Tatarach. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji policjantów z komendy miejskiej policji w Lublinie, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, doszło w środę wieczorem na lubelskich Tatarach. Funkcjonariuszem pozyskali informację, że na terenie jednego z opuszczonych budynków może znajdować się uprawa konopi indyjskich. By to potwierdzić, wspólnie z policyjnymi wywiadowcami pojechali pod ustalony adres.

Jakież duże było zdziwienie znajdujących się tam dwóch mężczyzn, kiedy do środka wkroczyli policjanci. Okazało się, że w wewnątrz „kwitnie” nielegalna uprawa ponad 130 roślin konopi indyjskich. Była to profesjonalnie zorganizowana uprawa, wyposażona w lamy, wentylatory i inny sprzęt niezbędny do jej prowadzenia.

„Posadzone w doniczkach rośliny znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Niektóre osiągały wysokość nawet do 1 metra. Policjanci zabezpieczyli także nawozy służące do pielęgnowania nielegalnej uprawy” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego lubelskiej policji.

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lublina i 31-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego. Młodszy z nich jest dobrze znany policji za wcześniejsze konflikty z prawem, m.in. za przestępstwa narkotykowe. Jest też pseudokibicem jednej z lubelskich drużyn piłkarskich.

Dziś obydwaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.