Wyjątkowy autobus wyjedzie na ulice Lublina. Przez cały maj będzie woził bezpłatnie mieszkańców. Poznaj trasę!

kobieta podróżująca piętrowym autobusem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Zapowiada się wyjątkowy miesiąc dla miłośników komunikacji. Z początkiem maja na ulice Lublina wyjedzie piętrowy autobus. Będzie to niecodzienna podróż, każdy pasażer na jego pokładzie otrzyma rogalika 7Days. Przejazd piętrowym autobusem będzie bezpłatny. Poznaliśmy szczegóły akcji i trasę autobusu.

Autobus 7Days wyjedzie na ulice Lublina

Piętrowy autobus 7Days będzie funkcjonował jako darmowa linia 7Days. Czerwony autobus będzie kursować od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 (22 i 23 maja autobus jeździe w godzinach 14:00-17:00), w niektóre dni z dłuższymi przerwami. Na wybranych przystankach autobus zamieni się w strefę 7Days ze zjeżdżalnią (szczegóły poniżej) oraz darmowymi rogalikami. Oficjalnie linia wystartuje 3 maja i będzie kursować do 31 maja.

„Lublin pełen jest młodych ludzi, dla których komunikacja miejska jest kluczowa, by sprawnie poruszać się po mieście – do pracy, czy na zajęcia na uczelni. Czerwony piętrowy autobus 7Days będzie kursował od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, łącząc ze sobą najważniejsze punkty w mieście oraz uczelnie wyższe” – mówi Gergely Szilagyi, brand manager 7Days Poland&Baltics, Mondelez Polska.

Dzień wcześniej, 2 maja, autobus weźmie udział w studenckim korowodzie, poprzedzającym rozpoczęcie Lublinaliów. Po zakończonym przemarszu uczestników korowodu czerwony autobus zaparkuje przy Browarze Perła. Powstanie tu strefa 7Days. Na miejscu zostanie rozstawiona zjeżdżalnia, a każdy będzie mógł spróbować rogalików i spędzić czas w strefie 7Days.

Zobacz także: W Lublinie będą trzy imprezy z okazji Lubelskich Dni Kultury Studenckiej: Lublinalia, Juwenalia i KULturalia [SZCZEGÓŁY]

Trasa piętrowego autobusu 7Days

Trasa codziennie zacznie się przy Dworcu Lublin (Dworcowa 2 stanowisko 43), następnie poprowadzi przez Targi Lublin (Targi Lublin 02) i Park Ludowy (MPWiK 02), aż do Politechniki Lubelskiej (Politechnika 01). Dalej Dom Studenta UMCS (Zana Leclerc 04), Uniwersytet Przyrodniczy (Park Akademicki 04), KUL (KUL 02), Uniwersytet Medyczny (Ogród Saski 03), Plac Zamkowy (Tarasy Zamkowe 01) i przez CH Gala (Rondo Lubelskiego Lipca 03) oraz Aqua Lublin (Targi Lublin 03) na Dworzec Lublin (Dworcowa 2 stanowisko 43).

Rozkład i umiejscowienie postojów, podczas których możesz posiedzieć na dachu autobusu i skorzystać ze zjeżdżalni:

  • KUL (11:30-13:15): 6, 13, 20 i 27 maja
  • CSK (11:30-13:15): 7, 14 i 31 maja
  • Uniwersytet Przyrodniczy, ul. Głęboka 28 (11:30-13:15): 8, 15, 21 i 28 maja
  • Uniwersytet Medyczny, ul. Chodźki 15 (9:00-13:00): 22 i 23 maja
Trasa piętrowego autobusu 7Days w Lublinie
Trasa piętrowego autobusu 7Days w Lublinie | materialy prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.