Odkurzaczem wypompował paliwo z auta. Doszło do wybuchu (zdjęcia)

Wypompował paliwo odkurzaczem przemysłowym | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Do wypompowania źle zatankowanego paliwa użył… przemysłowego odkurzacza, który był na wyposażeniu stacji paliw. Akcja zakończyła się wybuchem na stacji benzynowej.

Zdarzenie miało miejsce w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia. Na stację paliw przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie przyjechał 19-letni mieszkaniec Lublina, swoim mercedesem z silnikiem diesla. Młody mężczyzna omyłkowo zatankował złe paliwo. Zamiast oleju napędowego do bany nalał benzyny.

19-latek wpadł na pomysł wypompowania mieszanki paliwa za pomocą przemysłowego odkurzacza, który był na wyposażeniu stacji paliwo. Chwycił za odkurzacz przemysłowy i w ten sposób próbował wypompować paliwo. Niestety, „genialny” plan nie poszedł po jego myśli.

Gdy odkurzacz zassał mieszankę paliwa, doszło do wybuchu i pożaru urządzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało, lecz odkurzacz uległ całkowitemu zniszczeniu. Straty wstępnie oszacowano na 16 tysięcy złotych. Mężczyzna zostanie pociągnięty do pokrycia kosztów.

– Kierowca będzie musiał pokryć straty spowodowane na stacji paliw. Prokurator oceni, czy odpowie także za sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi – podał Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wypompował paliwo odkurzaczem | ZDJĘCIA

Odkurzaczem wypompował paliwo | fot. Dominik Wąsik
Odkurzaczem wypompował paliwo | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.