Zamkną tunel pod torami i kolejny peron. Utrudnienia na dworcu PKP

Wyremontują tunel pod torami na stacji Lublin | fot. Dominik Wąsik
PARTNER SERWISU

Wkrótce pasażerowie korzystający ze stacji PKP Lublin napotkają utrudnienia. Ma to związek z remontem podziemnego tunelu, prowadzącego do peronów.

Utrudnienia są efektem modernizacji linii kolejowej Lublin – Warszawa, która obejmuje też perony stacji Lublin. Wszystkie trzy perony zostaną rozebrane i zbudowane od nowa. Mają być podwyższone i dłuższe.

Każdy będzie posiadał nową wiatę, ławki, elektroniczne tablice informacyjne oraz oświetlenie. Po przebudowie na każdy peron pasażerowie dostaną się za pomocą ruchomych schodów lub windy – obecnie są to schody.

Utrudnienia

Od 11 marca pasażerowie napotkają utrudnienia na terenie stacji Lublin. Kolejarze zamkną podziemny tunel. Wyłączenie obejmuje tunel pod torami na odcinku od peronu 3 do peronu 1.

Tunel zostanie gruntownie odnowiony. PLK zainstalują tam szerokie wyjścia na perony i windy, które ułatwią dostęp do peronów, a także monitoring, który zwiększy poziom bezpieczeństwa – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Równocześnie rozpoczną się też prace na peronie nr 2. – Na czas prac utrzymana będzie tylko jedna krawędź peronu, z której będą korzystali podróżni. Po zakończeniu tego etapu prace przeniosą się na peron pierwszy i drugą połowę peronu drugiego – wyjaśnia Janus.

Wymiana torów, rozjazdów oraz prace ziemne i rozbiórka tunelu wymagają zamiany obsługi podróżnych. Od 11 marca pasażerowie udający się w kierunku Stalowej Woli, Chełma i Zamościa będą odjeżdżać z peronu tymczasowego zlokalizowanego na wiadukcie ul. Kunickiego od ul. Garbarskiej. Ma on zastąpić brakujące perony.

Peron tymczasowy o długości 130 m i szerokości ok. 4 m. jest oświetlony i ma przygotowane ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących. Jest oznakowany i wyposażony w wiatę, ławki, oświetlenie, tablicę informacyjną. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się po schodach przygotowano pochylnię.

Jak dotrzeć na peron 4? Informacje znajdziesz na kolejnej stronie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.