Lubelskie: Prędkość wiatru może dochodzić do 90 km/h. IMGW ostrzega

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay
PARTNER SERWISU

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego o silnym wietrze, który w porywach może osiągać prędkość 90 km/h.

Zaczynający się weekend charakteryzować się będzie bardzo zmienną, dynamiczną pogodą. Sobota upłynie pod znakiem silnego wiatru. W niedzielę wyraźne, choć tylko przejściowe, ocieplenie i poprawa pogody.

W ciągu najbliższej doby znajdziemy się w zasięgu bardzo dynamicznie tworzącego się ośrodka niżowego. Powstanie on w ciągu najbliższych godzin nad Morzem Północnym, skąd przez Danię pokieruje się nad Bałtyk (wówczas osiągnie swą maksymalną głębokość).

W sobotę w południe będzie już nad Białorusią i zacznie się wypełniać. Wraz z ośrodkiem niżowym przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych, najpierw ciepły, a za nim chłodny.

W związku ze stosunkowo dużą głębokością niżu, a także wraz z przemieszczającym się frontem chłodnym z opadami przelotnymi i lokalnymi burzami, przewidujemy ryzyko występowania silnych porywów wiatru.

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia ostrzegające przed silnym wiatrem w województwie lubelskim. – „Przewiduje się wystąpienie silnego, zachodniego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, w porywach miejscami do około 90 km/h” – prognozuje Michał Jaworski z IMGW.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.