Janusz Palikot oskarżony o przestępstwo skarbowe. Polityk wydał oświadczenie

Archiwum prywatne Janusza Palikota
PARTNER SERWISU

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu szefowi partii Twój Ruch Januszowi Palikotowi. Polityk miał dopuścić się przestępstwa skarbowego na kwotę ok. 1 mln zł.

W środę Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko byłemu posłowi z Lublina, Januszowi Palikotowi. Według prokuratury dopuścił się przestępstwa skarbowego.

Z ustaleń śledczych wynika, że polityk miał nie zgłosić fiskusowi do opodatkowania sprzedaży udziałów z kilku spółek. Z tego tytułu miał osiągnąć dochód w wysokości ponad 5,5 miliona złotych. Należny podatek od tej sumy wynosił około miliona złotych.

Do sprawy odniósł się obrońca Janusza Palikota mecenas Mikołaj Pietrzak.

Jestem głęboko przekonany, że akt oskarżenia w tej sprawie jest chybiony. Wiele lat temu Janusz Palikot, z najlepszej woli, przyjął rozwiązanie podatkowe transakcji, z którym organ podatkowy się nie zgodził. Po wielu latach postępowania i ostatecznej decyzji organu II instancji mój klient, szanując decyzję organu skarbowego, zapłacił zaległy podatek z odsetkami. Nie ma tu zatem mowy o umyślnym popełnieniu wykroczenia czy przestępstwa skarbowego” – czytamy w oświadczeniu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.