Informatycy zagrają dla dzieci. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na Arenie Lublin

PARTNER SERWISU

Blisko 250 zawodników i 20 drużyn reprezentujących największe firmy branży informatycznej w Polsce i Europie zagrają dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

 

Mistrzostwa IT 2017 o Puchar Prezydenta Miasta Lublin to doroczny charytatywny turniej, w którym występują drużyny reprezentujące globalne firmy z sektora IT, które mają swoje oddziały w Lublinie. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zespołów, czyli blisko 250 zawodników. Drużyny powalczą o Mistrzostwo IT 2017 i puchar Prezydenta Miasta Lublin na miejskim stadionie Arena Lublin.

 

Uczestnicy Mistrzostwa przekazali darowizny dla dzieci z ośrodków wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Ofiarowane środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów organizacji letniego wypoczynku dla blisko 80 wychowanków.

 

– To dla nas bardzo cenne wsparcie, szczególnie ważne jest to, że w naszym regionie znajdują się firmy, które chcą wspierać edukację i rozwój młodego pokolenia – mówi Zofia Jaroszu, zastępca prezesa zarządu Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

 

Organizatorem Mistrzostw IT 2017 o Puchar Prezydenta Miasta Lublin jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Urząd Miasta Lublin. Poza wymiarem charytatywnym rozgrywki spełniają również rolę integracyjną i jednoczącą lubelskie środowisko sektora IT.

 

– Branża IT w Lublinie rozwija się bardzo prężnie, pojawiają się nowe inwestycje, a wraz z nimi nowe miejsca pracy. Lublin jest otwarty na nowych inwestorów, posiada dogodną infrastrukturę oraz wyskokowy kwalifikowaną kadrę. Chcemy integrować to środowisko i zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju biznesu. – mówi Łukasz Goś, zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

 

Jest to już trzecia edycja Mistrzostw IT. W turnieju w ubiegłym roku uczestniczyło blisko 200 zawodników z 12 firm. Udało się zebrać blisko 18 tys zł, które wsparły działania wychowawcze, prowadzone przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

 

Program Mistrzostw IT 2017 | sobota, 13 maja, Arena Lublin, ul. Stadionowa 1

9.00 Rozpoczęcie rozgrywek
9.00 – 14.30 Zawody sportowe
15.00 Mecz finałowy
15.30 Wręczenie pucharu Prezydenta Miasta Lublin oraz darowizny dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zakończenie zawodów.

 

Szczegóły na stronie http://mistrzostwait.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.