Przekroczył dopuszczalną prędkość, a w organizmie miał prawie 3 promile

samochód, audi
fot. KMP Zamość

Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Z tego powodu policjanci ruchu drogowego zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, poza przekroczeniem limitu prędkości 33-letni kierowca Audi popełnił również przestępstwo – kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione czyny wkrótce odpowie przed sądem

Policjanci ruchu drogowego zamojskiej komendy w środę w godzinach popołudniowych w Wolicy Śniatyckiej w gminie Komarów Osada zmierzyli prędkość, z jaką poruszał się kierujący Audi. Urządzenie wskazało prędkość 81 km/h w miejscu obowiązywania dopuszczalnej prędkości do 50 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, policjanci od kierującego audi 33-letniego mieszkańca gminy Sitno, wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny prawie 3 promile. Kierujący przewoził dwóch pasażerów w wieku 27 i 19 lat.

Policjanci zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy. Zatrzymali również dowód rejestracyjny Audi z uwagi na brak ważnych badań technicznych.

Wkrótce mężczyzna poniesie dalsze konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.