Charytatywna kolacja dla Bianki Dzięcioł. Przyjdź, zjedz i pomagaj!

Charytatywna kolacja dla Bianki Dzięcioł | fot. organizator
PARTNER SERWISU

Już w sobotę 27 stycznia w loży VIP stadionu Arena Lublin odbędzie się charytatywna kolacja dla Bianki Dzięcioł. Dziewczynka od urodzenia choruje na Klątwę Ondyny.

Bianka Dzięcioł z Lubartowa pierwsze miesiące życia spędziła w szpitalu na OIOM-ie, gdzie oddychała za nią aparatura. Dziewczynka choruje na tzw. Klątwę Ondyny. Jest genetycznie uwarunkowaną, potencjalnie śmiertelną chorobą. To rzadka przyczyna bezdechu śródsennego, spowodowana nieprawidłową funkcją kontroli oddychania. Największym zagrożeniem jest zatrzymanie oddechu podczas snu.

Po 5 minutach takiej formy “odpoczynku” bez tlenu mózg zaczyna działać w nieprawidłowy sposób, a następnie zaczyna obumierać. Bianka jest jedną z ok. 20, prawidłowo zdiagnozowanych osób w Polsce cierpiących na tę chorobę. Ilość osób chorujących na tę przypadłość jest równa około 120 na całym świecie.

Jedynym rozwiązaniem jest bardzo kosztowna operacja. Rodzice Bianki potrzebują na nią 100 tysięcy euro.

Przyjdź, zjedz i pomagaj!

Kucharze z całego kraju postanowili pomóc małej Biance organizując dla niej jedną z największych kolacji charytatywnych w Polsce. Kolacja odbędzie się już w sobotę 27 stycznia w loży VIP Areny Lublin.

Szczegóły dotyczące charytatywnej kolacji i możliwości zakupu biletów znajdziesz tutaj – @KucharzedlaBianki

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.