AZS Politechnika Lubelska z kolejną wygraną w 1 Lidze

20231126 DSC08101

W 5 kolejce rozgrywek 1 ligi Lubelska ekipa podejmowała na własnej hali drugą drużynę aktualnego Mistrza Polski UKS Bankówka Zielonka. Po bardzo ciężkim fizycznie spotkaniu unihokeiści AZS pokonali rywali 10:4 i pozostali na czele tabeli rozgrywek.

Przebieg meczu

Mecz od początku był prowadzony na bardzo dużej intensywności, obie ekipy przeprowadzały ataki jeden za drugim. Gospodarze szybko wyszli na 2-bramkowe prowadzenie. W 3 minucie strzałem w krótki róg bramkarza gości pokonał Michał Jagiełło, a po kilku minutach podwyższył Konrad Mosior.

20231126 DSC07716

Goście, którzy w składzie mieli kilku zawodników na co dzień występujących w ekstralidze, uspokoili grę i zaczęli wyprowadzać kolejne ataki, czego efektem była bramka kontaktowa Piotra Hojnego. Po straconej bramce unihokeiści z Politechniki wrócili do gry sprzed straconej bramki i strzelili kolejne 2 bramki. Na listę strzelców wpisali się Jakub Sujkowski oraz Kamil Dudek. Do końca 1 tercji wynik już nie uległ zmian.

Druga tercja to festiwal nieskuteczności ze strony gospodarzy. Niewykorzystany strzał w poprzeczkę Dudka, w słupek Sujkowskiego oraz kilka dogodnych sytuacji, gdzie wystarczyło oddać strzał w światło bramki. Finalnie zemściło się to na gospodarzach i doprowadzili oni do kontaktu. Najpierw dla drużyny z Mazowsza trafił po raz kolejny Piotr Hojny, a następnie trafił Jakub Szałański. Drugą tercję wygrali przyjezdni 2-0.

20231126 DSC07764

Ostatnia odsłona meczu to wyraźnie dużo lepsza gra gospodarzy, którzy po nieskutecznej grze w poprzedniej tercji, szybko zabrali się do zdobywania kolejnych bramek. Tak jak w pierwszej tercji strzelanie rozpoczął Michał Jagiełło, a niespełna 10 sekund później podwyższył Jakub Sujkowski. Kolejne minuty to ciąg dalszy ataków lubelskiej drużyny.

Na 7-4 strzelił Kamil Dudek, a niespełna minutę później strzałem w samo okienko podwyższył Mateusz Fal. Przy bezpiecznym prowadzeniu w drużynie AZSu nastąpiły rotacje praktycznie na każdej pozycji, co nie odbiło się na grze gospodarzy. Lublinianie dołożyli jeszcze 2 bramki, a drużyna z Zielonki dołożyła jeszcze jedno trafienie. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 10:4 dla AZS Politechnika Lubelska.

20231126 DSC07914

Zawodnikiem meczu po stronie gospodarzy został Konrad Mosior, który ustrzelił 2 bramki i zaliczył 2 asysty.

Następny mecz Lubelskiej drużyny unihokeja 9 grudnia w Toruniu przeciwko Fogo TLU Kala-Izolacje Toruń. Będzie to mecz z wiceliderem rozgrywek.